سه شنبه، ۲۹ مهر ۹۳ - ۱۱:۲۰

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان مرکزی در حاشیه مراسم کلنگ‌زنی بازارچه صنایع دستی خمین از احداث و ایجاد 12 بازارچه…

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان مرکزی در حاشیه مراسم کلنگ‌زنی بازارچه صنایع دستی خمین از احداث و ایجاد 12 بازارچه صنایع دستی در استان مرکزی خبر داد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران‌(ایسنا)، منطقه مرکزی، سیدمحمد حسینی در جمع خبرنگاران موقعیت مکانی این بازارچه صنایع دستی خمین را از لحاظ مشرف بودن به بیت امام خمینی(ره)، پل تاریخی و بازار قدیمی شهرستان خمین یک مزیت برشمرد.

وی خاطرنشان کرد: این بازارچه با اختصاص 50 میلیون تومان اعتبار اولیه در 300 متر زیربنا و 14 غرفه تا دو سال آینده به بهره‌برداری می‌رسد.

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان مرکزی به استعدادها و پتانسیل‌های موجود در صنایع‌دستی استان اشاره کرد و گفت: برای احیای صنایع دستی منسوخ شده و ایجاد زمینه فعالیت مداوم و مستمر هنرمندان، نیاز به احداث بازارچه‌های فعال در استان احساس می‌شود.

حسینی در پایان خاطر‌نشان کرد: ایجاد و احداث بازارچه صنایع دستی در کشور یک برنامه حمایتی از هنرمندان این صنعت است که بواسطه آن می‌توانند از امکانات حمایتی و پشتیبانی بهره‌مند شوند.

‌انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.