چهارشنبه، ۱۹ شهریور ۹۳ - ۰۷:۳۴

کارشناس اداره کل محیط زیست استان مرکزی گفت: روزانه 320 تن زباله از استان‌های همجوار وارد استان می‌شود. به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان…

کارشناس اداره کل محیط زیست استان مرکزی گفت: روزانه 320 تن زباله از استان‌های همجوار وارد استان می‌شود.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) – منطقه مرکزی، خیری در کارگروه مدیریت پسماند استان مرکزی گفت: این میزان زباله از تهران، رباط‌ کریم و شهرهای اطراف تهران وارد شهر زاویه می‌شود.

وی ادامه داد: به دلیل عدم مدیریت پسماند در این منطقه شاهد آسیب‌هایی در حوزه پسماند در این منطقه هستیم که انتظار داریم این مشکل هرچه زودتر با کمک مسئولان برطرف شود.

وی بیان کرد: به دلیل رعایت نکردن مدیریت پسماند، محیط زیست استان برای 15 شهرداری اخطار صادر کرده است.

خیری با اشاره به اینکه باید بحث تفکیک از مبدأ را در مدیریت پسماندها مد نظر قرار دهیم، یادآور شد: در این خصوص باید با فرهنگ‌سازی مردم را با مخاطرات زیست‌محیطی پسماندها آشنا کنیم تا این طرح با موفقیت پیش برود.

کارشناس اداره کل محیط زیست استان ادامه داد: در حال حاضر در استان پسماندها به صورت غیر اصولی و در قالب صورت فرآیند سنتی دفن می‌شوند که باید در این خصوص ساماندهی این وضعیت برنامه‌ریزی‌های لازم صورت گیرد.

وی ادامه داد: بر اساس برنامه پنجم شهرهای بالای 200 هزار نفر جمعیت(اراک و ساوه) باید از روش‌های نوین مدیریت پسماند استفاده کنند.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *