شنبه، ۱۵ شهریور ۹۳ - ۰۳:۲۶

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت لرستان گفت: 28 درصد اشتغال صنعتی در استان مربوط به صنعت سنگ است. به گزارش خبرنگار خبرگزاری…

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت لرستان گفت: 28 درصد اشتغال صنعتی در استان مربوط به صنعت سنگ است.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)- منطقه لرستان، قدرت‌الله ولدی در جمع خبرنگاران افزود: از معادن فعال استان 50 معدن مربوط به سنگ‌های تزئینی شامل گوهره، مرمریت، لاشه موزائیکی و سنگ چینی است که درحال استخراج برای مصارف داخلی و صدور به خارج استان است.

وی اظهار کرد: 28 درصد اشتغال صنعتی در لرستان مربوط به سنگ است و د راین حوزه حدود 12 هزار نفر به طور مستقیم و غیرمستقیم مشغول فعالیت هستند که رقم قابل توجهی است.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت لرستان تصریح کرد: از معادن استان سالانه شش میلیون تن ماده استخراج می‎شود که ازاین مقدار یک میلیون تن به سنگ اختصاص دارد.

ولدی اضافه کرد: سال گذشته حدود یک میلیون تن سنگ تزئینی از معادن لرستان استخراج شد که تقریباً معادل هفت درصد کل تولید معادن کشور را شامل می‎شود.

وی با بیان اینکه لرستان ظرفیت‎های بالقوه دیگری هم در بخش سنگ دارد که درحال اکتشاف است، گفت: درحال رایزنی با وزارتخانه هستیم تا با جذب اعتبار مناسب و تهیه نقشه‎های زمین‌شناسی بتوانیم مطالعات دقیق‎تری را در بخش اکتشاف معادن جدید در استان انجام دهیم.

این مقام مسئول افزود: کارشناسان صنایع و معادن بر این باورند که در صورت بهره‌برداری مناسب از معادن استان، می‌توان از این مواهب خدادادی برای توسعه لرستان، گام‌های جدی برداشت.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *