یکشنبه، ۳۰ شهریور ۹۳ - ۱۱:۵۹

‌رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان کرمانشاه گفت: سالانه 90 هزار تن قیرطبیعی در استان کرمانشاه استخراج می‌شود. رضا رحیمی در گفت…

‌رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان کرمانشاه گفت: سالانه 90 هزار تن قیرطبیعی در استان کرمانشاه استخراج می‌شود.

رضا رحیمی در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران‌(ایسنا)، منطقه کرمانشاه، با بیان اینکه استان کرمانشاه جزء نقاط محدود ایران و حتی دنیا است که قیر طبیعی دارد، اظهار کرد: حدود 70 تا 75 درصد قیر طبیعی کشور در محدوده کرمانشاه است.

به گفته این مسئول، هنوز هیچ اکتشاف دقیقی روی معادن قیرطبیعی انجام نشده و آنچه هم اکنون برداشت می‌شود، به صورت آزمون و خطا توسط معدنکاران است.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان کرمانشاه معتقد است، بر اساس اطلاعات موجود از قیر طبیعی 120 تا 160 محصول جانبی تولید می‌شود.

رحیمی با انتقاد از اینکه متاسفانه فرآوری خوبی در استان روی قیرطبیعی صورت نمی‌گیرد، ادامه داد: از قیر طبیعی می‌توان برای پودر چاپگر، انواع دوده صنعتی، گل حفاری، جوهر، رنگ صنعتی و … استفاده کرد که این مواد ارزش افزوده حدود 20 برابری نسبت به قیر طبیعی خام دارند.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان کرمانشاه با اشاره به اینکه سالانه حدود 90 هزار تن قیر طبیعی در کرمانشاه استخراج می‌شود، یادآوری کرد: این میزان تقریبا به صورت خام از استان خارج می‌شود.

به گفته رحیمی، در کرمانشاه 30 پروانه بهره برداری و 60 پروانه اکتشاف قیر طبیعی داریم.

‌انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *