چهارشنبه، ۲۸ خرداد ۹۳ - ۰۱:۱۶

خبرگزاری روسی ایتارتاس روز سه شنبه از استفاده ارتش اوکراین از بمب های فسفری در تهاجم خود علیه ساکنان شرق این کشور استفاده…

خبرگزاری روسی ایتارتاس روز سه شنبه از استفاده ارتش اوکراین از بمب های فسفری در تهاجم خود علیه ساکنان شرق این کشور استفاده خبر داد.

به گزارش ایرنا، این خبرگزاری از راماتورسک گزارش داد که نیروهای نظامی اوکراین دست به استفاده از گلوله های توپ غیر هدایت شونده و بمب های فسفری زده اند که به گفته ویتالی چورکین، سفیر فدراسیون روسیه در سازمان ملل می تواند در شمار جنایات جنگی محسوب شود.

براساس این گزارش، عملیات نظامی ارتش اوکراین در جنوب شرق این کشور با بمباران هوایی حومه شهرهای ˈلوهانسکˈ، ˈاسلاویانسکˈ و ˈگولوفکاˈ در شرق ˈدونتسکˈ ادامه دارد.

گزارش های رسیده به نقل از نماینده یک گروه شبه نظامی مردمی نیروهای ارتش گلوله باران شدید شهرک های ˈسمنوفکا و چرهکوفکا نزدیک دونتسک را ادامه می دهند.

این نماینده شبه نظامیان این گلوله باران را شدید خوانده که در روزهای اخیر بی سابقه بوده است.

این گزارش می افزاید: در منطقه اسلاویانسک در اثر درگیریها 10 تن کشته و 10 تن نیز مجروح شده اند.

به گفته این مسئول شبه نظامی که نامش برده نشده است، گلوله باران 10 دقیقه ادامه داشته و نزدیک خط مرزی اداری شهر رخ داده است.

وی گفت، برای اولین بار در چند روز اخیر در مرکز ˈلوهانسکˈ صدای انفجار بمب ها شنیده می شود.

وی یادآور شد که آژیرهای هوایی به صدا درآمده و شبه نظامیان یک حمله هوایی را دفع کرده اند و براساس یک گزارش تایید نشده یک فروند سوخوی 25 را نزدیک گورلوفکا سرنگون کرده اند.

این گزارش در ادامه می افزاید: با ادامه عملیات نظامی ارتش اوضاع در شرق اوکراین همچنان رو به وخامت می رود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.