دوشنبه، ۰۹ تیر ۹۳ - ۰۷:۰۸

ˈ ربیع فلاح ˈ یکشنبه شب در جلسه کمیته تخصصی اشتغال مازندران افزود: حدود 400هزار هکتار اراضی مستعد برای انجام فعالیت های کشاورزی…

ˈ ربیع فلاح ˈ یکشنبه شب در جلسه کمیته تخصصی اشتغال مازندران افزود: حدود 400هزار هکتار اراضی مستعد برای انجام فعالیت های کشاورزی به ویژه زراعت چوب و باغی در عرصه های منابع طبیعی استان وجود دارد.

وی با بیان اینکه استعداد های محلی برای انجام فعالیت های کشاورزی در عرصه های منابع طبیعی و احساس مسوولیت در حفظ و حراست از عرصه های ملی نیز وجود دارد، ادامه داد: واگذاری حدود 200هزار هکتار عرصه های شیب دار به کشاورزان محلی موفق بوده است.

حدود 648 هزار هکتار جنگل و 908 هزار هکتار مرتع از گلوگاه در شرق تا علمده در غرب زیر پوشش حوزه استحفاظی اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری مازندران منطقه ساری قرار دارد.

استان مازندران دارای دو اداره کل منابع طبیعی در ساری و نوشهر است.

استاندار مازندران بر لزوم رعایت الزامات دستگاه های اجرایی در مقوله خوداشتغالی و مشاغل خانگی تاکید کرد و بیان داشت: عملکرد کمیته امداد امام خمینی (ره) و بهزیستی در حوزه مشاغل خانگی و خود اشتغالی عملکرد مطلوبی دارد.

وی از آماده بودن زمینه برای حضور سرمایه گذاران در استان مازندران خبر داد .

ˈ باب الله نوری ˈ دبیر شورای هماهنگی بانک های مازندران با بیان اینکه بانک های استان در راستای رویکرد حمایت از اشتغال پایدار و اتمام پروژه های نیمه تمام دولت همکاری لازم را دارد، گفت: به رغم تمامی مشکلات در حوزه مطالبات بانک ها ،امسال به یک هزارو 522نفر دو هزارو 65میلیارد ریال تسهیلات پرداخت شده است.

وی با بیان اینکه پارسال 320میلیارد ریال تسهیلات به واحد های تولیدی و صنعتی از سوی بانک های استان پرداخت شده است، ادامه داد: پارسال 160میلیارد ریال شرایط استمهال انجام شد.

نوری از صندوق توسعه ملی به عنوان یک فرصت مناسب برای حمایت از طرح های اشتغالزایی یاد کرد و بیان داشت: در پرداخت تسهیلات در قالب سرمایه درگردش نیز مشکلی وجود ندارد.

نوری گفت: سرمایه گذاران در حوزه صنعت گردشگری باگرفتن تسهیلات با 16درصد سود بانکی می توانند از این فرصت استفاده کنند.ک/2

2585/608

انتهای پیام /*

: ارتباط با سردبير
newsroom@irna.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.