شنبه، ۱۷ بهمن ۹۴ - ۰۶:۳۴

استفاده از انرژی خورشیدی در خودروهای دوگانه سوز و این که چگونه می توان خودروهای بنزینی و یا دیزلی را به خودروهای دوگانه…

استفاده از انرژی خورشیدی در خودروهای دوگانه سوز و این که چگونه می توان خودروهای بنزینی و یا دیزلی را به خودروهای دوگانه سوز الکتریکی تغییر داد؟توسط جان فرانکو رتزو، استاد دپارتمان مهندس صنعتی در دانشگاه سالرنو پاسخ داده شده است که در این میان باطری خودرو همزمان در صورت وجود آفتاب توسط پیل های خورشیدی شارژ و انرژی لازم را برای حرکت خودرو در خود ذخیره می کند. با میهن پست همراه شوید.

استفاده از انرژی خورشیدی در خودروهای دوگانه سوز در سواحل شرقی ایتالیا در ناحیه آمالفی توسط محققان دانشگاه سالرنو تست و با موفقیت آزمایش شده است که در این میان آن ها توانسته اند ساز و کاری را با نام «هایسولارکیت» در خودروها تعبیه کنند که امکان شارژ باطری توسط صفحه های نازک و انعطاف پذیر خورشیدی و بهره گرفتن از انرژی جنبشی فراهم می آورد.

یکی از استادان دپارتمان مهندس صنعتی در دانشگاه سالرنو بنام جان فرانکو رتزو می گوید: « تولید برق با بهره گیری از انرژی خورشیدی یک انقلاب است. این تنها راه برای بهره بردن از انرژی اولیه در خودرو با اتصال کوتاه میان طبیعت و انرژی جنبشی است. هایسولارکیت توسط گروه تحقیقاتی ما ثبت شده و می تواند بر روی قسمت جلویی هر خودرویی نصب و باعث کاهش مصرف سوخت و آلودگی شود.»

استفاده از انرژی خورشیدی در خودروهای دوگانه سوز

بخشی از سازه هایسولارکیت در چرخهای جلویی که با سوخت به گردش در می آیند نصب می شود. انرژی جنبشی چرخهای جلو به وسیله یک موتور الکتریکی به چرخهای عقبی منتقل می شود. اینگونه خودرو از امکان دوگانه سوز بودن برخوردار است.

یکی از محققان که در این طرح شرکت داشته می گوید: «قیمت کیت در حدود ۳۰۰۰ یورو خواهد بود. این مبلغ در ظرف سه سال باز گردانده می شود. کیت کارایی، سرعت و کنترل خودرو را به لطف وجود چهار چرخ بالا می برد.»

موتور الکتریکی به تولید انرژی برق در هنگام ترمز گرفتن و سرازیری کمک می کنند. باطری خودرو همزمان در صورت وجود آفتاب توسط پیل های خورشیدی شارژ می شود.

[highlight]منبع: euronews[/highlight]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *