پنجشنبه، ۱۲ تیر ۹۳ - ۰۳:۲۲

به گزارش روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی مازندران، ˈمحمد اخوانˈ روز چهارشنبه در گفتگویی با اشاره به فرا رسیدن زمان داشت صیفی جات…

به گزارش روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی مازندران، ˈمحمد اخوانˈ روز چهارشنبه در گفتگویی با اشاره به فرا رسیدن زمان داشت صیفی جات و اهمیت رعایت مسائل فنی به منظور پیشگیری و کنترل عوامل خسارت زای مزارع صیفی بخصوص خیار که در سبد غذایی خانوار به صورت تازه خوری مصرف می شوند، افزود: از آنجائی که یکی از مهمترین عوامل خسارت زا بر روی این محصول بیماری سفیدک داخلی و آفات مکنده مانند شته، تریپس و کنه دو نقطه ای است، آفات فوق علاوه بر خسارت مستقیم، موجب انتقال بیماری های ویروسی در مزارع می گردند.

وی با تأکید بر اینکه سبزی و صیفی کاران بایستی از بذور مقاوم و متحمل به بیماری های قارچی و ویروسی استفاده نمایند، کاشت به موقع و زود هنگام، کاشت ردیفی و جوی پشته، آبیاری به روش های نشتی و قطره ای را در کاهش بروز و توسعه آفات و بیماری ها بسیار موثر دانست.

وی افزود: تغذیه مناسب و استفاده از کودهای آلی مناسب موجب رشد بوته و افزایش مقاومت گیاه در مقابل عوامل خسارتزا خواهد بود.

اخوان با اشاره به اینکه انهدام علف های هرز حاشیه و داخل مزرعه و کرت ها ضروری است، استفاده از نوارهای چسبناک، بخصوص در گلخانه ها و فضای محدود را در کنترل جمعیت آفات مذکور موثر دانست و تصریح کرد: استفاده از سموم غیر شیمیایی و یا سموم کم خطر و سمومی که دارای دز مصرف اندکی بوده با رعایت دوره کارنس (از زمان سمپاشی تا برداشت) جهت کنترل عوامل خسارت زا را به کشاورزان سبزی و صیفی کار توصیه نمود.

وی با تأکید بر مشاوره و هماهنگی با کارشناسان حفظ نباتات مستقر در مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان ها و مراکز جهاد کشاورزی دهستان ها و کلینیک های گیاهپزشکی جهت دریافت نسخه گیاهپزشکی، رعایت نکات ایمنی از قبیل استفاده از ماسک و عینک و کلاه و … به هنگام سمپاشی را الزامی دانست.

استان مازندران با داشتن آب و هوایی معتدل سالانه میلیون ها تن انواع محصولات کشاورزی را تولید و به بازار مصرف عرضه می کند که بخش عمده این تولیدات به صورت تازه خوری مصرف می شوند.

بخش عمده تولیدات کشاورزی مازندران به استانهای دیگر و حتی خارج از کشور صادر می شود.ک/1

2585/608

انتهای پیام /*

: ارتباط با سردبير
newsroom@irna.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.