پنجشنبه، ۰۳ مهر ۹۳ - ۰۷:۳۲

به گزارش میهن پست – شرکت خودروسازی ولوو نمایشگر لمسی جدیدی را در کنسول خودروی جدید ولوو XC90 2015 تعبیه کرده که همانند…

به گزارش میهن پست – شرکت خودروسازی ولوو نمایشگر لمسی جدیدی را در کنسول خودروی جدید ولوو XC90 2015 تعبیه کرده که همانند یک آی‌پد پتانسیل انجام کارهایی را دارد که خودروسازانی نظیر آئودی، کادیلاک و مرسدس بنز قادر به انجام آن نبوده‌اند و آن یک فضای داخلی منظم‌تر با گمراهی کمتر رانندگان است.

ولوو شاسی XC90 2015

ولوو شاسی XC90 2015

سیستم جدید لمسی ولوو مانند تمام سیستم‌هایی که دکمه‌ها در آن جای خود را به نمایشگر بزرگ با منوهای مختلف داده، ضعفهای خود را دارد، اما به نظر می‌رسد که این نمایشگر با توجه به نرم‌افزار مبتکرانه‌اش تاکنون بهترین سیستم در نوع خود باشد.

ولوو شاسی XC90 2015

ولوو شاسی XC90 2015

ایده قرار‌داد یک آی‌پد اپل در داشبورد خودرو چندان جدید نیست. پیشتر شرکت خودروسازان تسلا یک نمایشگر بزرگ لمسی شبیه تبلت را در مدل S خود به کار گرفته است. اما پس از تست سیستم لمسی ولوو در مراسم افتتاحیه XC90 2015 در استکهلم کاملا مشخص شد این خودروساز سوئدی این ایده را بال و پر داده است.

ولوو شاسی XC90 2015

ولوو شاسی XC90 2015

XC90 یک خودروی شاسی بلند شهری متوسط است که در بهار آینده وارد بازار می‌شود و اولین خودرویی است که نمایشگر لمسی دارد.
طراحی و منوهای این نمایشگر به مدد تاکید ولوو روی رابط کاربری این دستگاه ساده و راحت هستند.

ولوو شاسی XC90 2015

ولوو شاسی XC90 2015

تیمی از مهندسان به سراسر جهان سفر کرده تا فرهنگ رانندگی در هر کشور را مشاهده و مطمئن شوند که در حال ساخت یک فناوری از نقطه نظر رانندگان هستند تا از دید مهندسان.

ولوو شاسی XC90 2015

ولوو شاسی XC90 2015

یکی از این مهندسان می‌گوید: ما خود را هر روز دست کم به مدت ۱۲ ساعت جای پاسخ‌ دهندگان می‌گذاشتیم و آنها را در خانه‌ یا خودروشان ملاقات می‌کردیم. این تاکید روی نظر رانندگان در کارایی این سیستم کاملا مشهود است.

صفحه اصلی این نمایشگر چهار بخش افقی دارد. ردیف بالا برای سیستم جهت‌یابی، ردیف دوم سیستم بخش استریو، ردیف سوم برای عملکرد‌های تلفن و ردیف چهارم می‌تواند با نرم‌افزار‌های مختلف نظیر سیستم خودرویی اپل و اندروید که عملکرد‌های گوشی موبایل راننده را در نمایشگر نشان می‌دهد کار کند. همچنین در ردیف آخر نیز درجه دمای خودرو نشان داده می‌شود.

منبع:volvoofseattle

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.