دوشنبه، ۲۰ مرداد ۹۳ - ۱۱:۰۲

‌مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی خوزستان بر استفاده از توانمندی‌های خوزستان در همسایگی کشورهای عربی تاکید کرد و گفت: برای این…

‌مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی خوزستان بر استفاده از توانمندی‌های خوزستان در همسایگی کشورهای عربی تاکید کرد و گفت: برای این مهم برنامه‌ریزی زیادی انجام شده است.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، منطقه خوزستان، افشین حیدری عصر امروز در دومین کارگروه زنان خانواده که در استانداری خوزستان برگزار شد، خاطرنشان کرد: استان خوزستان به دلیل هم مرز بودن با کشور عراق از ظرفیت‌های مشترک فرهنگی بسیار خوبی با این کشور برخوردار است. در همین زمینه ما به دنبال این هستیم که موسیقی علوانیه را به عنوان یک فرهنگ مشترک بین دو کشور به ثبت جهانی برسانیم.

وی گفت: معنای میراث فرهنگی تنها به بناهای بازمانده از سال‌های گذشته تعریف نمی‌شود، بلکه مجموعه‌ای از آداب و رسوم و سنت‌های گذشته را نیز شامل می‌شود.

وی افزود: استان اصفهان در برگزاری جشنواره ملی میراث معنوی پیشگام است و متاسفانه استان خوزستان با توجه توانایی‌های بالایی که در این بخش دارد تاکنون در این جشنواره حضور نداشته است.

مدیر کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی خوزستان با اشاره به برگزاری یک نمایشگاه استانی و ارسال آثار برگزیده به جشنواره میراث معنوی در اصفهان گفت: ما به دنبال این هستیم تا با استفاده از ظرفیت و همچنین هنرمندان صنایع دستی در استان نمایشگاهی با کیفیت را برپا کنیم.

حیدری بیان کرد: امیدوار هستیم برگزاری این چنین جشنواره‌های در طول سال تداوم یابد و در سال‌های آینده استان خوزستان میزبان جشنواره ملی میراث معنوی در کشور باشد.

مدیر کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی خوزستان با انتقاد از کاهش ثبت جهانی میراث فرهنگی خوزستان گفت: ما باید فعالیت‌های خود را در این زمینه افزایش دهیم.

‌انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.