دوشنبه، ۲۳ تیر ۹۳ - ۱۱:۵۶

به گزارش خبرنگار مهر، جلسه شورای ورزش شهرستان پاکدشت ظهر امروز با حضور علیرضا قاسمی فرزاد برگزار و طی آن اعضای این شورا…

به گزارش خبرنگار مهر، جلسه شورای ورزش شهرستان پاکدشت ظهر امروز با حضور علیرضا قاسمی فرزاد برگزار و طی آن اعضای این شورا احکام خود را از فرماندار پاکدشت دریافت کردند.

علیرضا قاسمی فرزاد در این نشست با اشاره به اهمیت ورزش در عصر کنونی اظهار داشت: توجه به ورزش و انجام فعالیت های ورزشی همواره مورد توجه دین مبین اسلام و ائمه معصومین بوده است و مقام معظم رهبری نیز امر به ورزش را امر به خوبی ها عنوان کرده اند.

فرماندار پاکدشت افزود: در سال های گذشته اشتیاق و انگیزه نوجوانان و جوانان به ورزش در کشور افزایش چشمگیری پیدا کرده به طوری که شاهد حضور آینده سازان کشور در بسیاری از کلاس های ورزشی در طول تابستان هستیم.

وی ادامه داد: امروز استعدادها و پتانسیل های بالایی در ورزش کشور و در رشته های مختلف وجود دارد و در صورت برنامه ریزی درست و اصولی و هدایت نوجوانان و جوانان می توان قهرمانان بزرگی را در عرصه ورزش پرورش داد.

قاسمی فرزاد با اشاره به ظرفیت های شهرستان پاکدشت در ورزش نیز بیان داشت: شهرستان پاکدشت همواره از شهرستان های پیشگام و پیش رو در امر ورزش بوده و قهرمانان متعددی را به کشور معرفی کرده است که در صورت حمایت از ورزشکاران و تلاش بیشتر در این زمینه، می توان شاهد بروز استعدادهای جدید در پاکدشت بود.

این مسئول گفت: شورای ورزش یکی از نهادهای مهم تصمیم ساز و برنامه ریز در امر ورزش است که خوشبختانه در سال جدید در پاکدشت تشکیل شد و امید است که با تلاش اعضای این شورا، قدم های موثری برای پیشرفت ورزش شهرستان برداشته شود، همچنین حمایت از قهرمانان ورزشکار و مدال آور ، توسعه ورزش همگانی، استفاده از بخش خصوصی در توسعه ورزش، نظارت بر اماکن ورزشی و ضرورت اتمام پروژه های نیمه تمام از مهم ترین وظایف شورای ورزش به حساب می آید.

رییس شورای ورزش پاکدشت متذکر شد: هماهنگی و تعامل بین بخشی جهت شناسایی و تأمین نیازهای تربیت بدنی و ورزش، ایجاد وحدت رویه در سیاست گذاری و هدایت ورزش، شناسایی و بهره وری منطقی از منابع موجود و تسریع در انتقال سیاست کلان ورزش در حوزه های بومی از دیگر وظایف این شورا به شمار می رود.

وی تأکید کرد: همه مسئولین باید نسبت به توسعه فیزیکی و فعالیت های ورزشی در سطح شهرستان تلاش کرده تا با توجه به نیاز گسترده، هماهنگی و پیشرفت امور ورزشی و بهره برداری بهینه در راستای ارتقای ورزش بومی انجام شود.

قاسمی فرزاد با تشریح مأموریت، اهداف، وظایف و ارکان شورای ورزش بیان داشت: با نگاه عملیاتی به شعار سال باید پیوست های فرهنگی در سیاست گذاری های ورزشی شهرستان که برعهده شورای ورزشی است، لحاظ شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.