جمعه، ۳۰ خرداد ۹۳ - ۰۱:۲۳

به گزارش روز پنجشنبه خبرنگار ایرنا، ˈعبدالحمید حمزه پورˈ در نشست شورای شهرستان ها که با دستور کار رفع مشکلات آب روستایی برگزار…

به گزارش روز پنجشنبه خبرنگار ایرنا، ˈعبدالحمید حمزه پورˈ در نشست شورای شهرستان ها که با دستور کار رفع مشکلات آب روستایی برگزار شد، اظهار داشت: هم اکنون 50 درصد از گستره های هرمزگان به دلیل وجود سازه های شور و گنبدهای نمکی فاقد منابع آب شیرین بوده و همچنین استمرار خشکسالی طولانی مدت به مشکلات کمبود و بحران آب در این استان افزوده است.

حمزه پور حفر چاههای غیرمجاز را یکی از بزرگترین معضلات حوزه آب روستایی در هرمزگان عنوان کرد و گفت: می توان با جلوگیری از این امر به میزان قابل توجهی مشکلات آبی روستاها را رفع کرد.

این مقام مسوول با بیان اینکه شرکت آبفار هرمزگان با وجود همه محدودیتهای اعتباری ، تمام تلاش خویش را برای رفع مشکلات آب شرب روستاها به کار بسته، خاطرنشان شد: در همین راستا در یک ماه گذشته پنج حلقه چاه با هزینه ای افزون بر شش میلیارد ریال در چند روستا حفر و تجهیز گردیده است.

حمزه پور با اشاره به توجه ویژه دولت تدبیر و امید برای رفع مشکلات آب شرب روستاها در هرمزگان، بیان داشت: در حال حاضر 400 روستا در استان با مشکلات کم آبی مواجه هستند که با تکمیل و راه اندازی مجتمع های آبرسانی و آبشیرینکنهای در دست احداث این مشکلات رفع می شوند.

استان هرمزگان دارای یک هزارو 829 روستا با جمعیتی بیش از 700 هزار نفر است که از این تعداد یک هزارو 200 روستا تحت پوشش آبرسانی شرکت آب و فاضلاب روستایی این استان هستند.ک/3

7198/668

انتهای پیام /*

: ارتباط با سردبير
newsroom@irna.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.