شنبه، ۰۸ شهریور ۹۳ - ۱۱:۳۴

فرماندار خلخال با اشاره به حضور بیش از 15 هزار نفر از اهالی بومی، مسافران، میهمانان و گردشگران خلخال در این جشنواره استقبال…

فرماندار خلخال با اشاره به حضور بیش از 15 هزار نفر از اهالی بومی، مسافران، میهمانان و گردشگران خلخال در این جشنواره استقبال مردم از این مراسم را بی‌نظیر دانست.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، در اردبیل، «مهدی احمدی» فرماندار خلخال در جشنواره‌ی رغایب خلخال گفت: جشنواره‌ی رغائب شاهرود که در سال‌های گذشته هم‌زمان با روز رغائب در روز جمعه هفته‌ی اول ماه رجب برگزار می‌شد در سال‌های اخیر بعلت فاصله گرفتن تعطیلات تابستان از ماه رجب این جشنواره با عنوان جشنواره‌ی بومی، محلی یادواره‌ی رغائب تابستان هر سال برگزار می‌شود.

وی افزود: هدف از برگزاری این جشنواره معرفی ظرفیت‌ها و توانمندی‌های مختلف گردشگری، صنایع‌دستی و میراث فرهنگی منطقه و احیای آداب و رسوم سنت حسنه به جا مانده از دوران کهن منطقه‌ی باستانی شاهرود شهرستان خلخال است.

«علی آذرنژاد» معاون امور عمرانی استاندار اردبیل نیز در این جشنواره با ارزیابی مطلوب جشنواره‌ی رغائب خلخال از اختصاص چهار میلیارد ریال برای تکمیل عملیات اجرایی پمپاژ آب شرب شهر کلور و اجرای شبکه‌ی آبیاری تخت فشار کشاورزی در بخش شاهرود خلخال خبر داد.

براساس این گزارش، در جشنواره بومی، محلی رغائب شاهرود خلخال علاوه‌بر دائر شدن غرفه‌های مختلف صنایع‌دستی، پخت نان و غذاهای محلی برنامه‌های شاد و متنوعی از جمله نمایش طنز و بازی‌های بومی، محلی اجرا شد.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *