پنجشنبه، ۱۸ اردیبهشت ۹۳ - ۱۲:۰۶

مسکو از توافقنامه آتش‌بس میان مقام‌های دولت سوریه و شورشیان در شهر حمص استقبال کرد. به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل…

مسکو از توافقنامه آتش‌بس میان مقام‌های دولت سوریه و شورشیان در شهر حمص استقبال کرد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از پایگاه اینترنتی روسیه، در حالی که برخی از مناطق شهر حمص همچنان تحت کنترل شورشیان ضددولت قرار دارد، دولت دمشق و شورشیان به تازگی توافقی را برای آتش‌بس در این شهر امضا کردند.

وزارت امور خارجه روسیه با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرد که مسکو از اقدامات این‌چنینی استقبال می‌کند.

در این بیانیه که در پایگاه اینترنتی وزارت امور خارجه روسیه منتشر شد، آمده است، مسکو امیدوار است هر دو طرف هر آن‌چه ممکن است را برای تحقق شرایط ادامه آتش‌بس به عمل آورند.

وزارت امور خارجه روسیه در بیانیه خود تاکید کرد: اقداماتی عملی از این دست می‌تواند جان صدها انسان را نجات دهد و از رنج بیشتر مردم جلوگیری کند.

منابع سوری اعلام کردند که نیروهای مسلح وابسته به مخالفان سوریه روز سه‌شنبه براساس توافقی که با دولت سوریه کرده‌اند، از مناطق حمص عقب‌نشینی می‌کنند. اگر این توافقنامه اجرا شود منطقه “الوعد” تنها منطقه‌ای خواهد بود که تحت کنترل نیروهای مخالفان است.

اولین توافقنامه آتش‌بس در حمص حدود دو ماه پیش اجرا شد و در حال حاضر و ظرف ساعات آینده اجرای توافقنامه آتش بس مجدد در حمص و خروج نیروهای وابسته به مخالفان از این منطقه آغاز می‌شود.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.