دوشنبه، ۲۲ اردیبهشت ۹۳ - ۱۲:۲۱

روژ نوری شاویس، معاون نخست‌وزیر عراق در امور اقتصادی، در راس یک هیات بلند پایه به منظور توسعه همکاری‌های اقتصادی و تجاری میان…

روژ نوری شاویس، معاون نخست‌وزیر عراق در امور اقتصادی، در راس یک هیات بلند پایه به منظور توسعه همکاری‌های اقتصادی و تجاری میان دو کشور، ظهر امروز وارد تهران شد و مورد استقبال معاون عربی و آفریقای وزیر امور خارجه کشورمان قرار گرفت.

به گزارش گروه دریافت خبر خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، امیرعبداللهیان، معاون عربی و آفریقای وزیر امور خارجه ضمن خوشامدگویی به هیات عراقی، برگزاری موفقیت‌آمیز انتخابات اخیر مجلس ملی عراق را که با مشارکت گسترده همراه بود، به مردم و دولت این کشور تبریک گفت و از آن به عنوان یک رویداد مهم سیاسی در منطقه یاد کرد.

او با اشاره به سطح عالی مناسبات دو کشور اظهار امیدواری کرد که در پرتو چنین دیدارهایی شاهد ارتقای بیش از پیش روابط دوجانبه به‌ویژه در حوزه‌های اقتصادی باشیم.

شاویس نیز ضمن تمجید از روابط برادرانه دو کشور و جنبه‌های راهبردی آن، جمهوری اسلامی ایران را دوست واقعی مردم عراق در همه دوران‌ها دانست و بر اراده جدی کشورش برای توسعه همه جانبه روابط و تعمیق همکاری‌ها تاکید کرد.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.