شنبه، ۱۷ خرداد ۹۳ - ۰۳:۱۵

رئیس جمهور روسیه در مصاحبه مطبوعاتی، ضمن استقبال از اظهارات امروز رئیس جمهور جدید اوکراین در خصوص پایان دادن به خونریزی‌ها در این…

رئیس جمهور روسیه در مصاحبه مطبوعاتی، ضمن استقبال از اظهارات امروز رئیس جمهور جدید اوکراین در خصوص پایان دادن به خونریزی‌ها در این کشور، خواستار مذاکره مستقیم دولت جدید کی یف و استقلال‌طلبان شرق شد.

به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از شبکه خبری راشاتودی، رئیس جمهور روسیه در مصاحبه مطبوعاتی، ضمن استقبال از اظهارات امروز رئیس جمهور جدید اوکراین در خصوص پایان دادن به خونریزی‌ها در این کشور، خواستار مذاکره مستقیم دولت جدید کی یف و استقلال‌طلبان شرق شد.

وی همچنین در خصوص گفت‌وگوی امروز خود با پروشنکو گفت: این صحبت‌ها جامع نبود و دولت کی‌یف باید در صدد مذاکره با مخالفان باشد. رئیس جمهور روسیه، اعلام آتش‌بس در مناطق شرقی اوکراین را لازمه برگزاری مذاکرات طرفین متنازع در اوکراین دانست.

پوتین همچنین با هشدار به کی‌یف در خصوص امضای قرارداد تجاری با اتحادیه اروپا گفت: در صورت چنین کاری، روسیه از منافع اقتصادی خود دفاع خواهد کرد.

وی همچنین با استقبال از طرح رئیس جمهور جدید اوکراین برای پایان دادن به خونریزی‌ها، از جزئیات این طرح ابراز بی‌اطلاعی کرد و از خبرنگاران خواست این مطلب را از «پروشنکو» جویا شوند.

رئیس جمهور روسیه در پاسخ به سوالی در خصوص مناقشه گازی میان این کشور و اوکراین گفت: امروز در این خصوص مذاکره‌ای با پروشنکو نداشتیم ولی شرکت گازپروم روسیه در آینده نزدیک مساعدت‌هایی به مشتریان خود خواهد کرد.

پوتین در این کتفرانس خبری بار دیگر خواستار تحقیق در خصوص مسائل اوکراین و به خصوص کشتار غیرنظامیان در شهر اودسا شد.

وی همچنبن ایجاد صلح و ثبات در اوکراین را منوط به حسن نیت دولت کی‌یف و جلوگیری از اقدامات راست گرایان افراطی این کشور بر علیه استقلال‌طلبان شرق دانست.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.