دوشنبه، ۱۲ خرداد ۹۳ - ۰۹:۵۵

به گزارش پایگاه خبری و اطلاع رسانی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، دکتر «رضا دهقانپور» گفت:مرکز اورژانس تهران مانند سال های گذشته…

به گزارش پایگاه خبری و اطلاع رسانی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، دکتر «رضا دهقانپور» گفت:مرکز اورژانس تهران مانند سال های گذشته به عنوان نماینده تام الاختیار وزارت بهداشت برای ارائه خدمات بهداشتی و درمانی به زائران و هماهنگی سایر دستگاهها فعالیت می کند و در این راستا سه کمیته تخصصی بهداشت و درمان، تشریفات و پشتیبانی تشکیل شده است.

وی اظهار داشت: کمیته بهداشت، درمان و امداد و نجات با همکاری مرکز مدیریت حوادث و فوریت های پزشکی کشور، دانشگاه های علوم پزشکی تهران، شهید بهشتی، ایران، البرز و سایر دانشگاه های علوم پزشکی سراسر کشور، سازمان امداد و نجات هلال احمر، بهداری نیروهای مسلح و نیروی انتظامی، بسیج جامعه پزشکی، سازمان تامین اجتماعی، شهرداری تهران، سازمان آتش نشانی و مراکز آمبولانس خصوصی فعالیت های خود را انجام می دهد.

***آماده باش بیمارستان های سراسر کشور برای ارائه خدمت به زائران

رییس کمیته بهداشت و درمان ستاد بزرگداشت مراسم ارتحال حضرت امام (ره) افزود: به تمام بیمارستان های سراسر کشور برای ارائه خدمت به زائران حرم حضرت امام اعلام آماده باش شده است و در حوزه عملیاتی و خدمت رسانی نیز سه بیمارستان صحرایی و 20 درمانگاه سرپایی برای خواهران و برادران در اضلاع مختلف حرم مستقر شده است.

وی ادامه داد: در حوزه اورژانس پیش بیمارستانی و فوریت های پزشکی تمام نیروها و پایگاه های اورژانس شهری و جاده ای در این ایام در حالت آماده باش هستند و یک هزار و 300 مامور اورژانس نیز در محدوده حرم در پایگاه های مرکز فوریت های پزشکی حضور دارند.

دهقانپور گفت: دستورالعمل های بهداشتی و درمانی نیز برای ارایه خدمات مناسب به تمام مراکز تابعه ابلاغ شده است و اقدامات لازم برای نظارت بر طبخ غذا و آبخوری ها انجام می شود.

وی ادامه داد: از مردم می خواهیم که از مصرف مواد غذایی فاسد شدنی و کنسروهای غیر مطمئن و به خصوص آب آشامیدنی غیر بطری و نامطمئن خودداری کنند. همچنین در استفاده از یخ ها نیز دقت شود از یخ های غیر مطمئن استفاده نکنند.

رییس اورژانس تهران ادامه داد: سال گذشته ستاد بهداشت و درمان مراسم بزرگداشت حضرت امام(ره) در مجموع به شش هزار و 100 زائر خدمات ارائه کرد و حدود 75 نفر را نیز به بیمارستان اعزام کردند.

وی اضافه کرد: با وجود آماده باش همه بیمارستان های تهران، همچنین بیمارستان هایی که به حرم نزدیکتر هستند مانند بیمارستان شهدای هفت تیر و بیمارستان فیروزآبادی بیشتر در این زمینه همکاری دارند.

دهقانپور ادامه داد: مهمترین نگرانی ما بروز گرمازدگی و حوادث ناشی از ازدحام جمعیت است به همین علت از همه زائران می خواهیم که آب آشامیدنی سالم و مطمئن را همیشه همراه خود داشته باشند، در زمان گرما و شدت آفتاب در محل های باز و در معرض تابش مستقیم خورشید نباشند و مراقب افراد آسیب پذیر مانند کودکان و افراد مسن نیز باشند.

وی گفت: رانندگان کاروان ها نیز در نظر داشته باشند که سلامت و جان زائران به عملکرد مناسب آنها بستگی دارد و از آنان می خواهیم که قبل از رانندگی استراحت کافی داشته باشند.

اجتمام(1)**7268*1580

انتهای پیام /*

: ارتباط با سردبير
newsroom@irna.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.