پنجشنبه، ۱۸ اردیبهشت ۹۳ - ۰۷:۰۲

یک منبع دیپلماتیک روس اعلام کرد که ناو جنگی آمریکایی “یو.اس.اس. ولا گلف” از کلاس تیکوندروگا که به سیستم آگیس مجهز است، در…

یک منبع دیپلماتیک روس اعلام کرد که ناو جنگی آمریکایی “یو.اس.اس. ولا گلف” از کلاس تیکوندروگا که به سیستم آگیس مجهز است، در تاریخ 9 مه وارد آب‌های دریای سیاه می‌شود.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از خبرگزاری ریا نووستی، یک منبع دیپلماتیک روس وابسته به آژانس خبری ایتارتاس از ورود نیروهای ناتو به دریای سیاه خبر داد.

این دیپلمات اظهار کرد که امنیت منطقه حق انحصاری نیروهای دریایی کشورهای مرزی دریای سیاه است که با یکدیگر همکاری فشرده‌ای از دیرباز دارند.

ناو جنگی آمریکایی کلاس تیکوندروگا به موشک‌های تام‌هاوک، موشک‌های ضد زیردریایی “ای.اس.آر.او.سی” و همچنین موشک‌های زمین به هوای “استاندارد 2” و “استاندارد 3” مجهز است. ناوهای این کلاس، اولین کشتی‌های نیروی دریایی آمریکایی بوده‌اند که به سیستم ضد موشکی آگیس مجهز شدند. این ناو جنگی 172 متر طول، 16 متر عرض و 9800 تن وزن دارد.

ناوشکن آمریکایی “یو.اس.اس دونالد کوک” اواخر آوریل دریای سیاه را ترک کرد و دو ناو جنگی دیگر ناتو (ناو آمریکایی یو.اس.اس تیلورو یگان جمع‌آوری اطلاعات فرانسوی دوپوی-دو-لوم) در آب‌های این دریا باقی ماندند.

یک رزمایش در 9 مه در منطقه سواستوپول برای روز پیروزی اتحادیه جماهیر شوروی بر نازی‌های آلمان و هفتادمین سالگرد آزادی کریمه از دست اشغالگران آلمانی برگزار می‌شود.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.