پنجشنبه، ۲۷ شهریور ۹۳ - ۰۳:۴۶

حجت‌الاسلام‌والمسلمین حمیدرضا ارباب سلیمانی گفت: دولت یازدهم به دنبال تقویت روستاهاست. به گزارش خبرنگار فرهنگی خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) منطقه خراسان، مشاور وزیر فرهنگ…

حجت‌الاسلام‌والمسلمین حمیدرضا ارباب سلیمانی گفت: دولت یازدهم به دنبال تقویت روستاهاست.

به گزارش خبرنگار فرهنگی خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) منطقه خراسان، مشاور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی که در مراسم اختتامیه کنگره ملی برگزیدگان فرهنگی و هنری روستاها و عشایر کشور با اشاره به اقدامات انجام شده توسط دولت یازدهم در زمینه تقویت امور روستاها گفت: خوشبختانه دولت یازدهم در این زمینه مردانه وارد میدان شده است و مطابق با سیاست‌هایی که رهبر معظم انقلاب ابلاغ فرموده‌اند مشغول خدمت‌رسانی و کار در این زمینه است.

ارباب سلیمانی خاطرنشان کرد: ما باید دوباره به مرحله‌ای برسیم که دست نیاز شهر به سمت روستا دراز باشد، زیرا استقلال کشور از روستاها می‌گذرد و ما خدا را شاکریم که اکنون زمینه توجه بدین امر مهم فراهم شده است.

دبیر کنگره ملی برگزیدگان فرهنگی وهنری روستاها و عشایر کشور تصریح کرد: ما معتقدیم که برای اعطای مساجد باید به هفت موضوع اساسی توجه ویژه داشته باشیم که نخستین آنها آماده‌سازی خانه خدا برای بندگی اوست.

وی افزود: دومین مسئله‌ای که برای اعطای این مسئله باید توجه کنیم توانمندسازی مساجد است که این موضوع باید با تمام الزامات و اجزا به صورت جدی در دستور کار قرار گیرد.

ارباب سلیمانی سومین عامل اعتلای مساجد را شبکه‌سازی مساجد دانست و گفت: در صورتی که مساجد به خوبی با یکدیگر در ارتباط باشند می‌توانند خدمات بهتر و ارزشمندتری را ارائه کنند.

دبیر کنگره ملی برگزیدگان فرهنگی وهنری روستاها و عشایر کشور چهارمین عامل اعتلای مساجد را الگوسازی از مساجد نمونه برشمرد و فرهنگ‌سازی در مورد مساجد را دیگر عامل اعتلای آن دانست و گفت: باید جایگاه و اهمیت مساجد را به همه یادآوری کنیم.

ارباب سلیمانی ششمین عامل مساجد را جوان‌سازی و با نشاط‌سازی مساجد اعلام کرد و افزود: در صورتی که بتوان نشاط جوانی را بیش از پیش در محیط مساجد پیاده کرد، شاهد موفقیت و اعتلای مساجد خواهیم بود.

وی هماهنگ‌سازی نهادهای فعال در زمینه مساجد را دیگر عامل اعتلای مساجد دانست و گفت: اگر نهادهایی مانند بسیج و کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد در یک راستا حرکت کنند می‌توانند باعث رشد و ارتقاء مساجد شوند نه این‌که خدای نکرده موجب تضعیف یکدیگر بشوند.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.