شنبه، ۰۳ آبان ۹۳ - ۰۱:۴۹

نبی صفرزاده برادر بزرگ معلم فداکار پلدختری که جسد برادرش با گذشت پنج روز هنوز پیدا نشده است در گفتگو با مهر می…

نبی صفرزاده برادر بزرگ معلم فداکار پلدختری که جسد برادرش با گذشت پنج روز هنوز پیدا نشده است در گفتگو با مهر می گوید که برادرش کاظم صفرزاده 40 سال سن داشته و تاکنون به عنوان رئیس مدرسه عشایری پلدختر و مدیر مدرسه درب گنبد کوهدشت فعالیت داشته و آخرین مسئولیت وی سرپرست خوابگاه مجتمع شبانه روزی ویسیان بوده است.

وی با یادآوری اینکه برادرش دارای مدرک لیسانس و متاهل بوده است، ادامه می دهد که کاظم صفرزاده سه فرزند پسر به نام های یونس 18 ساله، عرفان 14 ساله و محمدرضا چهار ساله دارد.

کاظم صفرزاده – معلم روستایی

برادر این معلم فداکار لرستانی با بیان این که پدر و مادر این معلم فداکار در قید حیات نیستند می گوید که این معلم لرستانی زندگی ساده ای داشته و همواره به خاطر اخلاق و ویژگی هایش در بین دانش آموزان از جایگاه و محبوبیت خاصی برخوردار بوده است.

وی به حادثه رخ داده در جریان دوشنبه هفته گذشته اشاره کرده و اضافه می کند: یکی از دانش آموزانش شب از تخت سقوط می کند و از ناحیه پا مصدوم می شود و این معلم به وسیله خودروی سواری پژو خودش و با کمک دو دانش آموز دیگر مجتمع شبانه روزی وی را به مرکز درمانی ویسیان منتقل می کنند که به دلیل نبود امکانات و عدم وجود آمبولانس تصمیم می گیرد دانش آموز مصدوم را برای درمان به خرم آباد برساند.

برادر معلم فداکار لرستانی می گوید: متاسفانه در بین راه و حدفاصل ویسیان و خرم آباد به علت بارندگی های سیل آسا در پل کم ارتفاع منطقه شوراب خودروی این معلم روستایی همراه با سه دانش آموزش طعمه سیلاب می شود.

صفر زاده از دانشگاه علوم پزشکی استان لرستان به شدت انتقاد کرده و می گوید: چرا باید مرکز درمانی ویسیان از امکانات و تجهیزات اولیه محروم باشد که برادرم مجبور شود در آن روز بارانی راهی خرم آباد شود.

وی با بیان اینکه با گذشت 6 روز جسد برادرم پیدا نشده از مسئولان استان لرستان خواست که نسبت به این موضوع بیش از پیش توجه کنند تا هر چه سریعتر پیکر این معلم فداکار پیدا شود تا التیامی برای خانواده اش باشد.

برادر این معلم روستایی از توجه و عنایت نماینده ولی فقیه در استان لرستان، استاندار لرستان، نماینده مردم پلدختر در مجلس شورای اسلامی، فرماندارپلدختر و دیگر مسئولان استانی و شهرستانی و مردم که برای پیدا کردن جسد بردارش در تلاش هستند تشکر و قدردانی کرد.

زینب مختاری همسر معلم فداکار کاظم صفرزاده نیز که به خاطر تالمات روحی امکان صحبت کردن چندانی ندارد، در گفتگو با خبرنگار مهر از عدم انعکاس مطلوب این حادثه جانکاه از سوی صدا و سیما گلایه دارد و می گوید: متاسفانه رسانه ملی این موضوع را منعکس نکرد تا دست کم نیروهای کمکی از استانهای همجوار به منطقه اعزام و جسد را پیدا کنند.

فرماندار پلدختر نیز در مورد وضعیت جستجوها برای پیدا کردن جنازه این معلم لرستانی می گوید: گروه های امدادی شهرستان به محل حادثه اعزام و کار جستجو برای یافتن جسد ادامه دارد که در این راستا اکیپ های از شهرستان های کوهدشت، خرم آباد و پلدختربه منطقه اعزام شده اند.

ترابی نژاد اضافه می کند: با خانواده این معلم فداکار پلدختری دیدار و اعضای خانواده اش را مورد دلجویی قرار دادیم و برای پیدا کردن جسد و تسکین غم آنها گروههایی از شهرستان به منطقه حادثه اعزام شده و از امدادگران خواسته شد که تلاش بی وقفه خود را برای پیدا کردن جسد این معلم فداکار با جدیت ادامه دهند.

بنابر این گزارش در پی بارندگیهای هفته گذشته در استان لرستان و همچنین ایجاد سیلاب در مسیر رودخانه خرم آباد دو دستگاه خودروی پراید و پژو به همراه سرنشینان آنها از پل شوراب سقوط کردند که با ورود نیروهای امدادی و انجام عملیات جستجو سه نفر از سرنشینان خودرو پژو که هر سه دانش آموز بودند پیدا شدند ولی همچنان جستجو برای یافتن دو نفر از سرنشینان این خودروها ادامه دارد.

کاظم صفرزاده مدیر مجتمع شبانه روزی عشایری ویسیان و وحید سپهوند، امین قوچی و امین رحیمی دانش آموزان این مجتمع از قربانیان سیلاب در لرستان بودند که همچنان جنازه این معلم روستایی پیدا نشده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *