شنبه، ۱۴ تیر ۹۳ - ۰۹:۳۲

سیدسجاد موسوی در گفتگو با خبرنگار دانشگاه باشگاه خبرنگاران،‌ با اشاره به اینکه بهتر است استیضاح وزیر علوم با دغدغه‌های علمی رقم بخورد…

سیدسجاد موسوی در گفتگو با خبرنگار دانشگاه باشگاه خبرنگاران،‌ با اشاره به اینکه بهتر است استیضاح وزیر علوم با دغدغه‌های علمی رقم بخورد نه با نگاه‌های سیاسی، گفت: وزیر علوم با مدیریتی که در چند ماه اخیر داشت، نشان داد که علاقمند است که با سربازهای سیاسی در دانشگاه‌ها کار کند تا با ژنرال‌های علمی.

وی با بیان اینکه معیار انتخاب سرپرست‌ها یا روسای دانشگاه‌ها آن چیزی که ما برداشت کردیم، میزان اطاعت پذیری سیاسی آنها از مجموعه وزارت علوم است، اظهارداشت: انتخاب روسای دانشگاه‌ها باید بر اساس معیارهای علمی و سوابق مدیریتی صورت می‌گرفت در صورتی که افراد انتخاب شده عمدتا افرادی با جهت گیری‌های خاص سیاسی هستند.

موسوی با تاکید بر اینکه انتصاب‌ها در دانشگاه باید با شاخص‌های علمی صورت گیرد نه حزبی، بیان داشت: وقتی مدیران سیاسی سمت‌های دانشگاهی را به دست بگیرند، سربازان سیاسی را به ژنرال‌های علمی که در کشور کم هم نیستند، ترجیح می‌دهند.

وی تاکید کرد: مسئله دیگر نزدیک شدن اختاپوس احزاب سیاسی به فضای دانشگاه‌ها و مجموعه های دانشجویی است که این هم یک سم مهلک و کشنده برای فضای علمی کشور است.

دبیر تشکیلات اتحادیه جامعه اسلامی دانشجویان در پایان با اشاره به اینکه دانشگاه کانون تولید علم است نه قرارگاه سیاسی، خاطرنشان کرد: سیاسی کردن فضای دانشگاه حرکت رو به رشد و فزاینده علمی کشور کند می‌کند و متاسفانه روندی که در ماه‌های اخیر در وزارت علوم کلید  خورده، دانشگاه را بیشتر محل تاخت و تاز احزاب سیاسی خواهد کرد تا محل تولید علم و تکنولوژی برتر.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.