شنبه، ۱۲ تیر ۹۵ - ۰۶:۵۵
استیون هاوکینگ به مرگ تهدید شد

استیون هاوکینگ به مرگ تهدید شد؟ تیتری که مخاطبین رسانه های دنیا را شوکه کرد! یک زن آمریکایی این هفته به جرم ارسال…

استیون هاوکینگ به مرگ تهدید شد؟ تیتری که مخاطبین رسانه های دنیا را شوکه کرد! یک زن آمریکایی این هفته به جرم ارسال پیام های تهدید آمیز به استیون هاوکینگ و سپس نشستن به کمین وی در فستیوال نجوم در جزایر قناری دستگیر شد.این زن، یک شهروند آمریکایی است که در نروژ زندگی می‌کند و با ارسال ایمیل به هاوکینگ، فیزیکدان مشهور انگلیسی، تهدید کرده که در جشنواره  Starmus(کنفرانس نجوم در تنریف)، وی را به قتل خواهد رساند. در ادامه با میهن پست همراه شوید.

استیون هاوکینگ Stephen Hawking که در ۸ ژانویه ۱۹۴۲ متولد شده، فیزیکدان نظری، کیهان‌شناس و نویسنده بریتانیایی و مدیر تحقیقات مرکز کیهان‌شناسی نظری در دانشگاه کمبریج است که فعالیت‌های علمی‌اش سابقه‌ای بیش از چهل سال دارد. کتاب‌ها و همایش‌هایش، او را به یک چهره محبوب تبدیل کرده‌ و در حال حاضر، عضو جامعه سلطنتی هنر و عضو ثابت جامعه اسقفان دانشمند است.

این زن آمریکایی بیش از ۱۰۰ ایمیل و توییت برای هاوکینگ فرستاده که مضامینی مانند “من بسیار به شما نزدیک هستم ” و “من تو را به قتل خواهم رساند” دارد. البته به نظر می‌رسد که تمام توییت‌ها حذف شده اند و معلوم نیست که چگونه پیام‌ها برای هاوکینگ فرستاده شده زیرا وی حساب کاربری ندارد.

دختر این فیزیکدان برجسته در این رابطه به پلیس اسپانیا که امنیت فوق العاده ای از جمله اسکورت وی را روی صحنه در طول جشنواره برعهده داشت، اطلاع داده و پلیس، این زن را در یک هتل در تنریف که فاصله چندانی با محل سخنرانی هاوکینگ نداشت، دستگیر کرد.

استیون هاوکینگ به مرگ تهدید شد

در هنگام دستگیری مشخص شد که این زن دارای اطلاعات و برنامه‌های دقیقی از زندگی و سفرهای هاوکینگ بوده و برای خاتمه دادن به زندگی وی برنامه ریزی دقیقی داشته است.

این زن از سوی دادگاه به چهار ماه حبس تعلیقی محکوم شده است. این زن در بازجویی ها اعلام کرده که عاشق هاوکینگ است. پلیس معتقد است زن تهدید کننده ناراحتی روانی دارد.

رای صادر شده در دادگاه از این قرار است که این زن هشت ماه حق نزدیک شده تا ۵۰۰ متری پروفسور هاوکینگ و برقراری ارتباط با او از طریق هیچ نوع وسیله ارتباطی را ندارد و این در حالی است که این زن پس از صدور حکم آزاد شده و به وی هشدار داده شد که طبق قانون اسپانیا در صورت عدم رعایت حکم صادر شده، وی به دوسال زندان محکوم خواهد شد.

منبع: bbc

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *