سه شنبه، ۲۴ تیر ۹۳ - ۰۵:۱۲

به گزارش ایرنا، محمد حیدری پاشاکی سرپرست معاونت نوسازی ناوگان حمل و نقل ستاد مدیریت حمل و نقل و سوخت در این خصوص…

به گزارش ایرنا، محمد حیدری پاشاکی سرپرست معاونت نوسازی ناوگان حمل و نقل ستاد مدیریت حمل و نقل و سوخت در این خصوص گفت: از 22 تیر ماه سال 93 ثبت نام در طرح نوسازی تاکسی های فرسوده درون شهری برای مدل های سال 83 و پایین تر آغاز شده است.

وی با اشاره به تردد بیش از 85 هزار تاکسی فرسوده درون شهری و برون شهری در سراسر کشور گفت: با توجه به سهم قابل توجه این خودروها در افزایش آلایندگی هوا و همچنین کاهش ایمنی اجرای سراسری طرح جایگزینی تاکسی های فرسوده لازم الاجراست.

حیدری ادامه داد: این طرح با توجه به تردد حداقل 10 هزار تاکسی فرسوده درون شهری و برون شهری در کلانشهر تهران با ثبت نام مالکان تاکسی های فرسوده مدل 83 به پایین از 2 ماه پیش کلید خورد و از 22 تیر ماه اجرای آن در سراسر کشور آغاز شده است.

وی افزود: بر اساس این طرح، مالکان تاکسی های فرسوده درون شهری مدل 83 به پایین می توانند با مراجعه به سازمان های تاکسیرانی سراسر کشور و ثبت نام از 60 هزار فقره وام 200 میلیون ریالی بانک صادرات با نرخ سود 15 درصد و بازپرداخت 60ماهه استفاده کنند.

سرپرست معاونت نوسازی ناوگان حمل و نقل تاکید کرد: همچنین این افراد علاوه بر تسهیلات مذکور می توانند از مبلغ 50میلیون ریال کمک بلاعوض گواهی اسقاط و سه میلیون ریال ارزش لاشه خودروی فرسوده استفاده کنند.

وی ادامه داد: ثبت نام کنندگان می توانند در صورت احراز صلاحیت، سمند EF7 را به عنوان جایگزین تاکسی های درون شهری دریافت کنند.

حیدری افزود: در مرحله نخست اجرای آزمایشی این طرح که از 2 ماه پیش در تهران آغاز شده 4300 متقاضی اسقاط و جایگزینی تاکسی فرسوده ثبت نام کرده اند که از این تعداد 700 متقاضی خودرو جایگزین دریافت کرده اند و بقیه در فرایند انجام امور بانکی یا دریافت گواهی های اسقاط قرار دارند.

وی گفت: با توجه به وجود بیش از 85 هزار تاکسی فرسوده درون شهری و برون شهری در سراسر کشور برنامه افزایش وام اسقاط از رقم 60 هزار فقره مورد توافق کنونی به 85 هزار فقره در دستور کار قرار گرفته است.

ستاد مدیریت حمل و نقل و سوخت کشور اعلام کرد: بر اساس این طرح تا پایان سال 60 هزار تاکسی نوسازی می شود و اولویت با مالکان تاکسی های فرسوده ای خواهد بود که زودتر ثبت نام کنند.

اقتصام(1)**2022**1594

انتهای پیام /*

ارتباط با سردبير:
newsroom@irna.ir

تماس بی واسطه با مسئولین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *