سه شنبه، ۰۶ خرداد ۹۳ - ۰۵:۴۷

به گزارش خبرگزاری مهر، انديشمندان آمريكايى شركت كننده در  نشست جهان عاري از خشونت و افراطي گري از منظر اديان ابراهيمي، عصر يكشنبه…

به گزارش خبرگزاری مهر، انديشمندان آمريكايى شركت كننده در  نشست جهان عاري از خشونت و افراطي گري از منظر اديان ابراهيمي، عصر يكشنبه ٤ خرداد با رييس سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامى ديدار و گفت و گو كردند.

در اين ديدار كه در محل سازمان فرهنگ و ارتباطات برگزار شد، دكتر ابراهيمى تركمان، ضمن برشمردن وظايف سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامى به منظور گسترش فرهنگ ايرانى در جهان، اقدامات اين سازمان در برقرارى گفت وگوى بين اديان را تشريح كرد.

وى همچنين اهميت برقرارى گفت و گوى بين اديان را يادآور شد و آنرا دليلى براى منزوى ساختن جنگ و خشونت دانست.

ابراهيمى در ادامه با اشاره به  داستاني از مثنوى، ديده نشدن حقيقت را علت اصلى وجود اختلاف بين اديان معرفى كرد و گفت: وظيفه فعالان دينى و فرهنگى در تمامى دنيا، نمايش حقايق راستين دين براى پيروان اديان است.

دكتر هانتر دستيار ارشد ديني كليساي نورتلند آمريكا و رئيبس هيئت نيز در سخناني با بيان داستان خلقت زن در انجيل، وجود تفاوتها در نژادها، افكار و اديان را دليلى بر وجود زيبايى ها در خلقت آفرينش دانست.

وي اسلام را نه تنها يك دين كه يك سبك زندگى برشمرد و  دليل انحطاط غرب را ذهنى كردن دين و عدم معرفى آن به عنوان يك سبك زندگى دانست.

در اين ديدار همچنين دكتر سيد سعيد، از مؤسسان جامعه مسلمانان شمال آمريكا و تنها مسلمان حاضر در هيئت آمريكايى با اشاره به روند تاريخى حضور اجبارى آفريقايى ها در آمريكا به عنوان برده و مبارزات براى رفع برده دارى و تبعيض نژادى و اعطاى حقوق قانونى به آنان و رييس جمهورى شدن يك سياهپوست كه ٢٠٠ سال به طول انجاميد، گفت: حضور نژادهاى مختلف كنار يكديگر و تشكيل نهادهايى مانند جامعه مسلمانان شمال آمريكا، سبب شد تا به درك جديدى از دموكراسى دست يابيم.

گفتني است هيئت ديني آمريكايي متشكل ازدكتر هانتر دستيار ارشد ديني كليساي نورتلند، خانم دكتر باربارا اسكينر رئيس شبكه ملي كشيشيان آمريكايي آفريقايي، دكتر جيمزآگوست كوالسكي رئيس كليساي كتدرال، پروفسور آنتوني دسترو استاد حقوق دانشگاه كاتوليك واشنگتن، دكترآلكس روي ميدلي رئيس شوراي ملي كليساهاي آمريكا براي انجام گفتگوي ديني با مركز گفتگوي اديان و تمدنهاي سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامي و نيز ديدار با مراجع و شخصيتهاي فرهنگي كشورمان به ايران سفر كردند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.