جمعه، ۱۸ مهر ۹۳ - ۰۱:۰۱

به گزارش خبرنگار مهر، علی محمدی عصر  پنج شنبه در بازدید از طرح های بنیاد مسکن انقلاب اسلامی در روستاهای خراسان شمالی، با…

به گزارش خبرنگار مهر، علی محمدی عصر  پنج شنبه در بازدید از طرح های بنیاد مسکن انقلاب اسلامی در روستاهای خراسان شمالی، با اشاره به صدور اسناد مالکیت برای واحدهای مسکونی روستایی در این استان، اظهار داشت: تاكنون 59 هزار و 556 جلد سند مالكيت تحويل صاحبان واحدهاي روستايي در خراسان شمالي شده است.

وي سنددار كردن واحدها و املاك روستايي را موجب رسميت بخشيدن به مالكيت روستاييان و جلوگيري از مهاجرت بي رويه روستاييان به شهرها دانست.

اين مسئول در بنياد مسكن استان گفت: به منظور ايجاد انگيزه و تشويق در سرمايه گذاري در روستاها و بهره گيري آسان تر از اعتبارات، تسهيلات بانكي، تثبيت مالكيت عرصه و اعيان به نام صاحبان آن، بنياد مسكن استان موظف شد از ابتداي برنامه دوم توسعه اقدام به تهيه تقشه تفكيكي بافت مسكوني و روستاهي واجد شرايط كند تا براي صدور سند به اداره ثبت ارسال شود.

محمدي تصريح كرد: علاوه براين سنددار شدن املاك روستايي در توسعه اقتصادي، اجتماعي، فرهنگي روستاها نيز بسيار موثر خواهد بود.

به گفته وي، سند دار شدن واحدها و املاك روستايي باعث ارزش و جايگاه بالاتر ملك مي شود و مالك مي تواند از سند براي ضمانت هاي بانكي و … استفاده كند.

مديركل بنياد مسكن انقلاب اسلامي خراسان شمالي اظهار داشت: از بين بردن اختلافات، كمك به توسعه اقتصادي روستاها، ساماندهي نظام مالكيت اراضي، بسترسازي استفاده روستاييان از تسهيلات بانكي و… از مزاياي صدور سند مالكيت روستايي است.

گفتنی است، تقریبا نیمی از مردم استان 900 هزار نفری خراسان شمالی در حدود هزار و 800 پارچه روستا و آبادی این استان سکونت دارند.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.