جمعه، ۲۴ آذر ۹۶ - ۰۷:۴۸
اسپیکر سنگی

اسپیکر سنگی ساخته خلاقانه ی دو مهندس ایتالیایی این روزها در حالی مورد توجه خاص رسانه ها و کاربران شبکه های اجتماعی قرار…

اسپیکر سنگی ساخته خلاقانه ی دو مهندس ایتالیایی این روزها در حالی مورد توجه خاص رسانه ها و کاربران شبکه های اجتماعی قرار گرفته است که آن ها با خلاقیت و توان مهندسی و طراحی خود اسپیکرهایی از جنس سنگ طراحی و ساخته اند. در ادامه با میهن پست همراه شوید.

اسپیکر سنگی اگر چه تا به حال توسط کِس دیگری ساخته نشده است اما باکس اسپیکرهای رایج معمولا از چوب یا به خاطر صرفه‌جویی در هزینه از پلاستیک ساخته می‌شوند. اگرچه اسپیکرهایی راهم دیده‌ایم که با استفاده از مواد دیگری مانند شیشه و بتن هم ساخته شده‌اند.

این در حالی است که میشل گاستالدلو و گیاکومو موناری دو مهندس ایتالیایی ، برای ساخت اسپیکر سنگی زمان زیادی را صرف کرده اند و آن ها در طراحی این اسپیکرها با تلفیق طراحی ایتالیایی و سنگ تراشی سنتی محصولات خود را عرضه کرده‌اند که برای جمع آوری بودجه در وبسایت کیک استارتر قرار گرفته است.

این محفظه‌ های سنگی که برای همه انواع اسپیکر سنگی کاربرد دارند، از تراکیت Trachyte یا زبره‌سنگ از تپه‌های یوگانین در نزدیکی محل زندگی سازندگان آنها تراشیده می‌شوند.

گفته می‌شود این سنگ آتش‌ فشانی سبک که گاهی اوقات در معماری نیز مورد استفاده قرار می‌گیرد، ویژگی‌های مکانیکی منحصر به فردی دارد و ویژگی‌هایی سازگار با صدا در آن یافت شده است. نام هر یک از این اسپیکرها براساس نام یک سیارک انتخاب شده است تا به موضوع سنگ مرتبط باشد.

کوچکترین این اسپیکر سنگی ساخته شده، 6.2 کیلوگرم وزن دارد و پترینا 482 نامیده می‌شود. این باکس یک سنگ مکعب شکل 6.3 اینچی (160 سانتی‌متری) با یک اسپیکر 4 اینچی پسیو است و این به این معنا که کاربران باید آن را به یک آمپلی‌فایر وصل کنند.

[highlight]منبع[/highlight]    newatlas

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.