سه شنبه، ۱۰ تیر ۹۳ - ۰۵:۳۶

برخی از بهترین فرمول ساخت ها و مواردی برای درست کردن اسکراب های خانگی با ترکیباتی که در آشپزخانه تان وجود داردبرای شما…

almonds1 اسکراب بادام به پوست بدن شادابی می دهد

برخی از بهترین فرمول ساخت ها و مواردی برای درست کردن اسکراب های خانگی با ترکیباتی که در آشپزخانه تان وجود داردبرای شما آماده کرده ایم :

استفاده از نمک دریایی(به منظور داشتن یک اسکراب قدرتمند) یا شکر قهوه ای ارگانیک(سازگار با پوست های حساس) به عنوان زیرلایه توصیه می شود. همه این نسخه ها به روغن نارگیل خالص نیازمندند چرا که این ماده یک ضد قارچ طبیعیست وبه منظورآبرسانی بهینه به پوست، سریع جذب می شود. همچنین می توانید روغن های زیتون، گردو، آووکادو یا روغن آفتابگردان را جایگزین کنید گرچه ممکن است این گزینه ها غلظت بیشتری داشته باشند.

هنگام مخلوط کردن، روغن باید به حالت مایع باشد. بهترین راه برای آب کردن روغن جامد نارگیل گذاشتن قابلمه روی شعله کم است. به هم زدن ادامه بدهید تا نرم شود، سپس شعله را خاموش کرده بگذارید در دمای اتاق سرد شود. اگر از مایکروویو استفاده می کنید، هر بار به مدت ۱۰ ثانیه گرما دهید تا آب شود. حرارت می تواند خاصیت درمانی روغن ها را تغییر دهد، بنابراین بهتر است از حرارت کمتری استفاده کنید.

برای جوانسازی پوستتان ، اسکراب را دایره وار و به آرامی، در سراسر پوست بدنتان ماساژ دهید.

 

اسکراب شادی بخش بادام

کافیست یک بار این اسکراب را امتحان کنید! بادام باعث لایه برداری پوست و نرم شدن آن می شود در حالی که آنتی اکسیدان های کاکائو باعث ترمیم و بازسازی پوست می شوند.
روغن و نارگیل با هم ترکیب می شوند تا با افزایش اسیدهای چرب امگا ۳ از اثر آنتی باکتریال و مرطوب کنندگی فوق العاده اش بهره مند شویم.

ترکیبات:
نصف فنجان بادام یا بادام خرد شده
یک قاشق غذا خوری پودر کاکائو
نصف فنجان شکر قهوه ای
یک قاشق غذا خوری پودر نارگیل (شیرین نشده)
نصف فنجان روغن نارگیل

دستور تهیه:  می توانید از یک بادام سالم استفاده کنید یا آن را در غذاساز بسابید ( یا بادام را با چکش له کنید). همه ترکیبات خشک را در کاسه ای با هم مخلوط کنید. روغن را روی ترکیبات ریخته هم بزنید تا باهم قاطی شوند. می توانید این ترکیب را در یک شیشه (مربا) که درش محکم بسته شده تا مدت سه ماه نگه دارید.

منبع-http://ibanoo.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *