دوشنبه، ۰۳ اردیبهشت ۹۷ - ۰۴:۵۷
اسکلت‌ های عاشق کشف شده در سیبری

اسکلت‌ های عاشق کشف شده در سیبری ، در واقع یکی از کشفیات مهم و البته جالب در این منطقه سر شمالی زمین…

اسکلت‌ های عاشق کشف شده در سیبری ، در واقع یکی از کشفیات مهم و البته جالب در این منطقه سر شمالی زمین است که این روزها مورد توجه خاص دانشمندان و البته رسانه ها قرار گرفته است.

تقریبا 600 گور در نزدیکی روستای «استاریی تارتاس» در منطقه نووسیبیرسک در سیبری کشف شده‌اند که گفته می‌شود قدمت آن ها به قرن هفدم تا چهاردهم قبل از میلاد مسیح بازمی‌گردد. در این میان مقبره‌ای به نام «مقبره آندرونوو» وجود دارد که شامل بقایای یک زوج است که در آغوش یکدیگر آرام گرفته اند.

اسکلت‌ های عاشق کشف شده در سیبری

بقایای این زوج – یا همین اسکلت‌ های عاشق کشف شده در سیبری – رو به هم قرار گرفته است و دست در دست همدیگر به خاک سپرده شده‌اند. کالاهایی که در این قبر پیدا شده است که شامل وسایل تزئینی برنزی، سرامیک، اسلحه و وسایل شخصی می‌شود.

داستان‌های افسانه‌ای همیشه با جمله «و آنها بقیه زندگی خود را شاد و خرم گذراندند و در یک روز از دنیا رفتند» پایان می‌یابد. بسیار جالب توجه است که چگونه داستان‌های افسانه‌ای به واقعیت تبدیل می‌شوند. بقایای این زوج عصر برنز نشان می‌دهد حتی مرگ هم نمی‌تواند برخی از افراد را از هم جدا کند.

دانشمندان با آنالیز اسکلت‌ های عاشق کشف شده در سیبری و البته بقایای انسانی مقبره آندرونوو دریافتند که این زوج متعلق به فرهنگ آندرونوو هستند؛ گروهی از مردم غیربومی سیبری که ظاهرشان بیشتر هند و اروپایی بود.

اسکلت‌ های عاشق کشف شده در سیبری

برخی براین باورند حالتی که این زوج باستانی به خاک سپرده شده‌اند، اهمیت روابط و ارزش خانواده را در این فرهنگ بازتاب می‌کند. با این حال هنوز مشخص نیست که چرا این زوج در یک زمان به خاک سپرده شده‌اند.

برخی دیگر دانشمندان عقاید تاریک‌تری دارند و براین باورند که این دو نفر قربانی انسانی هستند. به گفته پروفسور لو کلین از دانشگاه سن‌پترزبورگ، احتمال دارد مقبره آندرونوو با اعتقادات تناسخی (یعنی زاییده شدن دوباره پس از مرگ) و آئین دیکشا ارتباط داشته باشد.

داستان پشت پرده اسکلت‌ های عاشق کشف شده در سیبری و البته مقبره آندرونوو شامل داستان‌ های خارق‌العاده‌ای درباره سفرها، اکتشافات، سرنوشت انسان‌ها و سرنوشت کل تمدن‌ها می‌شود.

دیکشا به معنی «تجسس برای یک مراسم مذهبی» است و نشان می‌دهد که یک مرد بدن خود را از طریق انجام اعمال زناشویی فدای خدایان می‌کند. به گفته کلین، اقوام متوفی طی یک آئین مذهبی همسر این مرد یا زن دیگری را قربانی کردند و بدن‌های آنها را به این شکل در کنار هم قرار داده‌‌اند تا اعمال زناشویی در زندگی پس مرگ نیز ادامه داشته باشد.

بحث و جدل‌های زیادی درباره نظریه کلین شده است و داستان مرموز این مقبره ادامه دارد. با این حال داستان ناتمام مقبره استخوان‌‌های عاشق زیبایی خاص خودش را دارد.

[highlight]منبع[/highlight]    ncient-origins

13 دیدگاه برای “اسکلت‌ های عاشق کشف شده در سیبری چه حکایتی دارند + عکس”

 1. جبار گفت:

  عجب داستانی

 2. سولین گفت:

  چه عشقولی خاک شدن

 3. ماندانا گفت:

  خیلی خیلی جالب بود برام

 4. یکتا گفت:

  شاید باهم خودکشی کردن

 5. سیتک گفت:

  باتوجه به اندازه های دو اسکلت فکر نمیکنم عاشق و معشوق باشن

 6. هامون گفت:

  این بدبختا خیلی وقته مردن هنوز دارن واسشون شایعه میسازن

 7. مینو گفت:

  به این میگن عشق ابدی

 8. ففه گفت:

  سن این دو اسکلت مشخص نیست؟

 9. قره خانی گفت:

  از این موارد زیاد دیده شده

 10. پارمیدا گفت:

  چطور هردوشون در یک قبر هستن؟

 11. تموچین گفت:

  چه خرافاتی

 12. عقدکی گفت:

  داستان اونا با مرگ تموم شده برای ما تمومی نداره و حتما باید سر در بیاریم

 13. زهراشمس گفت:

  لابدشوهره که مرده زنشم همراش زنده به گورکردن مخصوصااون اسکلته که دوتابچه هاشونم هستن

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.