پنجشنبه، ۲۰ آبان ۹۵ - ۰۹:۳۳
اسکوتر خودران

اسکوتر خودران با الگوریتم ۳ لایه در آزمایشگاه هوش مصنوعی ماساچوست در حالی ساخته شده است که این اسکوتر نشان دهنده یک سیستم…

اسکوتر خودران با الگوریتم ۳ لایه در آزمایشگاه هوش مصنوعی ماساچوست در حالی ساخته شده است که این اسکوتر نشان دهنده یک سیستم جدید متحرک مستقل و جامع است که توسط محققانCSAIL  در همکاری با دانشگاه ملی سنگاپور و اتحاد MIT و سنگاپور برای تحقیقات و فناوری طراحی شده و از حسگرها و نرم افزارهایی که در آزمایشات خودروهای خودران و چرخ دستی‌های گلف استفاده می شود بهره برده است. در ادامه با میهن پست همراه شوید.

این اسکوتر خودران در واقع از یک الگوریتم ۳ لایه که به طور خاص برای این فناوری طراحی شده بهره برده و می‌تواند به افرادی که دارای اختلالات حرکتی هستند کمک کند و آن ها را از خانه به مکان‌های مورد نظرشان برساند.

اسکوتر خودران که با الگوریتم ۳ لایه ساخته شده است در واقع الگوریتم‌ های آن دارای سه لایه نرم افزاری است که اولین آن یک الگوریتم سطح پایین است که بلافاصله  به تغییرات محیطی خودرو برای جلوگیری از برخورد پاسخ می‌دهد.

لایه دوم از الگوریتم برای ساخت این اسکوتر خودران محلی سازی شده و برای ساخت نقشه ‌و مکان‌یابی استفاده می‌شود که در نهایت لایه سوم یک الگوریتم زمانبندی است که به دستگاه اجازه می‌دهد تا مانند یک ناوگان عمل کرده و با چندین کاربر کار کند.

با این حال این الگوریتم جدید باعث شده تا اسکوتر خودران هم در داخل منزل و هم در خارج از آن کارآیی داشته باشد و حتی بدون گم شدن قادر به پیمودن مسیر راهرو ۲۵۱ متری Infinite Corridor  که جهات یابی آن برای سیستم‌های ناوبری رباتیک دشوار است، باشد. همچنین الگوریتم امکان سوئیچ بین یک اسکوتر و یک ماشین گلف را برای کاربران فراهم می‌کند.

این اسکوتر خودران در آوریل سال آینده و با دعوت از ۱۰۰ نفر برای آزمایش این فناوری رونمایی خواهد شد. قبل از آزمایش این اسکوتر توسط شرکت کنندگان، از آنها خواسته می‌شود تا از یک تا پنج به امنیت این فناوری امتیاز دهند که در واقع بالاترین امتیاز یعنی عدد ۵ نشان دهنده بالاترین سطح ایمنی این اسکوتر جدید است. سپس بار دیگر و پس از سوار شدن بر این اسکوتر، باز هم از آنها خواسته می‌شود تا نظر خود را اعلام کنند.

 

[highlight]منبع[/highlight] : [highlight]takepart[/highlight]

4 دیدگاه برای “اسکوتر خودران با الگوریتم ۳ لایه در آزمایشگاه هوش مصنوعی ماساچوست ساخته شد”

 1. نینوا گفت:

  کاش از اینا به ایران هم بیاد

 2. محمدی گفت:

  ادمای سالم هم میتونن ازش استفاده کنن

 3. المیرا گفت:

  چه اسکوتر باحالی

 4. گشین گفت:

  چه ساختر مناسبی داره برای افرادی که اختلال حرکتی دارن

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.