یکشنبه، ۰۸ تیر ۹۳ - ۰۱:۰۷

تيم ملي برزيل موفق شد به سختي شيلي را در ضربات پنالتي شکست دهد و به مرحله يک چهارم نهايي جام جهاني راه…

تيم ملي برزيل موفق شد به سختي شيلي را در ضربات پنالتي شکست دهد و به مرحله يک چهارم نهايي جام جهاني راه پيدا کند.

لوئيز فيليپه اسکولاري سرمربي تيم ملي برزيل پس از صعود تيمش به مرحله يک چهارم نهايي جام جهاني در نشست خبري خود درباره مردود اعلام کردن گل هالک گفت: نمي‌دانم چرا داورها عليه برزيل جبهه گرفته‌اند. داور مسابقه در اين صحنه اشتباه کرد. البته در اين ديدار و ديدارهاي قبل نيز چندين اشتباه داوري عليه تيم ما رخ داده است. در واقع داورها معمولا در صحنه‌هاي 50 – 50 سعي مي‌کنند عليه تيم من سوت بزنند.

سرمربي تيم ملي برزيل درباره مصدوميت نيمار در بازي برابر شيلي گفت: فکر نمي‌کنم مصدوميت نيمار جدي باشد. او سزاوار احترام بيشتري است چرا که با کمي مصدوميت، در بازي برابر شيلي به ميدان رفت و حاضر نشد که تعويض شود. نيمار تنها 22 سال سن دارد اما مثل يک فوتباليست 35 ساله باتجربه است. او بازيکن جواني است که از فوتبال بازي کردن لذت مي‌برد. وقتي که براي زدن ضربه پنالتي جلو رفت دقيقا مانند زماني بود که در خيابان‌هاي سانتوس به توپ ضربه مي‌زد. خيلي طبيعي و با اعتماد به نفس بالا.

اسکولاري ادامه داد: به بازيکنانم در روزهاي آينده نشان خواهم داد که چگونه برابر شيلي پيروز شدند و چه شرايطي براي پيروزي لازم است. قطعا اضطراب و استرس زيادي در اين بازي حکمفرما بود. سختي زيادي کشيديم اما خوشبختانه توانستيم به همه اين سختي‌ها چيره شويم و مزد تلاش‌مان را بگيريم و به مرحله بعد صعود کنيم. در اين ديدار توپ و ميدان در اختيار ما بود. موقعيت‌هاي زيادي از دست داديم و نزديک بود تاوان آن را هم بپردازيم. دقيقه 118 نزديک بود همه چيز براي ما تمام شود اما خوشبختانه ضربه بازيکن حريف به ديرک دروازه اصابت کرد.

سرمربي تيم ملي برزيل که با اين تيم در سال 2002 به قهرماني در جام جهاني رسيد، ادامه داد: جام جهاني بسيار هيجان‌انگيز است. همه تيم‌ها متعادلند و فاصله خيلي کمي با هم دارند و اين باعث مي شود که هيچ تيمي از پيش برنده نباشد. البته چندين تيم در اين جام مثل کاستاريکا و شيلي شگفتي‌ساز شدند.

اسکولاري در پايان گفت: وقتي ژوليو سزار را به تيم ملي دعوت کردم خيلي‌ها در برزيل از من انتقاد کردند که چرا بازيکن ديگري را دعوت نکردي و سزار پرسن‌ و سال را به تيم ملي دعوت کردي اما من بر اساس چيزي که فکر مي‌کنم تصميم مي‌گيرم. نبايد توضيح بدهم که چرا ژوليو سزار را دعوت کردم. من کاملا به او اعتقاد دارم و مي‌دانم که او چه دروازه‌بان باارزشي است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *