چهارشنبه، ۱۵ مرداد ۹۳ - ۰۳:۰۳

رئیس جامعه‌ی بسیج پزشکی استان کردستان ایجاد فرهنگ بسیج در کشور و اشاعه‌ی فرهنگ سلامت در جامعه را از دیگر علل برپایی این…

رئیس جامعه‌ی بسیج پزشکی استان کردستان ایجاد فرهنگ بسیج در کشور و اشاعه‌ی فرهنگ سلامت در جامعه را از دیگر علل برپایی این بیمارستان‌های صحرایی برشمرد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، منطقه‌ی کردستان، «طیب قدیمی» در مراسم افتتاح بیمارستان صحرایی شهید دکتر فقیهی و شهدای جامعه پزشکی بیجار در منطقه‌ی دهستان جعفرآباد با اعلام انزجار جامعه‌ی پزشکی استان کردستان به جنایت‌های رژیم صهیونیستی علیه مردم بی‌دفاع غزه گفت: ایجاد فرهنگ بسیج در کشور و اشاعه‌ی فرهنگ سلامت در جامعه را ازعلل برپایی این بیمارستان‌های صحرایی دانست.

قدیمی با اشاره به رکن‌های اساسی این بیمارستان‌ها که در استان آغاز و در سازمان بسیج جامعه پزشکی مصوب شده است، خاطرنشان کرد: ایجاد پایگاه‌های سلامت و فرهنگ سلامت، مراقبت بهداشت و سلامت و اهمیت آن نسبت به درمان صرف از اهداف برپایی این بیمارستان‌هاست.

این مقام مسئول با بیان دو علت عمده در راستای تشکیل این بیمارستان‌ها یادآور شد: جامعه‌ی پزشکی با این اقدام نشان می‌دهند اگر زمانی لازم باشد در شرایط خاص خدمت‌رسانی انجام شود با روحیه‌ی مناسب تکلیف خود را در این راستا انجام داده و در کنار مردم است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان کردستان با بیان اینکه فرهنگ سلامت در کشور با نواقصی روبه‌رو است، گفت: دید درمان‌محور باید به سلامت‌محور تغییر یابد.

وی با اشاره به ابلاغیه مقام معظم رهبری و تذکر انحصاری ایشان به حوزه سلامت، گفت: امید است با تکیه بر فرمایشات مقام معظم رهبری حوزه‌ی سلامت ارتقاء و بهبود یابد.

قدیمی یادآور شد: فرهنگ سلامت در کشور، کمبودها، نواقص و چالش‌های عدیده‌ای دارد و دید درمان‌محور که در کشور حاکم است نیازمند ایجاد فرهنگی در راستای تبدیل آن به سلامت‌محور است.

وی با اشاره به افتتاحیه‌ی بیمارستان‌های صحرایی در نقاط مختلف استان کردستان، گفت: 15 بیمارستان صحرایی پس از سفر پر خیر و برکت مقام معظم رهبری در استان تاکنون دایر شده است.

این مسئول با بیان اینکه در کنار هر بیمارستان صحرایی که برپا می‌شود، دو بیمارستان محلی به شکل بیمارستان خصوصی در همان شهرستان تشکیل می‌شود، گفت: این اقدام به این علت است که اگر فردی نیازمند مداوا و بررسی‌های بیشتری است برای مداوا به این بیمارستان‌ها ارجاع داده شود.

قدیمی با بیان اینکه هدف از برپایی بیمارستان‌های صحرایی صرفاً درمان و مداوا نیست، خاطرنشان کرد: در کنار درمان، آموزش مدیریت درمان و راهنمایی در راستای برطرف کردن مشکلات سلامت به مردم آموزش داده می‌شود.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان کردستان یادآور شد: فرهنگ مدیریت درمان باید در میان مردم نهادینه شود و برپایی بیمارستان‌های صحرایی به تحقق این موضوع کمک می‌کند.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *