شنبه، ۱۳ اردیبهشت ۹۳ - ۰۷:۰۰

به گزارش ایرنا، ˈمحمدحسین مقیمیˈ عصر شنبه در نشست شورای اشتغال و سرمایه گذاری استان مرکزی که با حضور وزیر تعاون، کار و…

به گزارش ایرنا، ˈمحمدحسین مقیمیˈ عصر شنبه در نشست شورای اشتغال و سرمایه گذاری استان مرکزی که با حضور وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در اراک تشکیل شد، افزود: 14 هزار نفر از جمعیت جویای کار استان مرکزی را تحصیلکرده های دانشگاهی در مقاطع کارشناسی تا دکترا تشکیل می دهند که برای اشتغالزایی آنان نیاز به تدبیر ویژه در تعریف مشاغل پایدار است.

وی اظهار کرد: سند اشتغال استان مرکزی با کمک دستگاههای متولی و هدفگذاری سالانه ایجاد 12 هزار فرصت شغلی جدید تدوین و تصویب شده که لازمه تحقق اهداف آن همراهی تصمیم سازان کلان کشور با برنامه های استانی است.

استاندار مرکزی خاطرنشان کرد: یکی از معضلات جدی در حوزه اشتغالزایی استان ، همراهی کمرنگ صندوق توسعه ملی در پرداخت سریع تسهیلات به طرحهای حوزه صنعت و معدن است و در ارزیابی عملکرد این حوزه پارسال تنها 15 درصد تسهیلات برای استان محقق شده است.

مقیمی بیان کرد: این در شراطی است که چرخه اقدامات پرونده متقاضیان دریافت تسهیلات از صندوق توسعه ملی در استان صددرصد انجام شده ولی در کشور با کندی مواجه است.

وی ادامه داد: یکی از انتظارات مهم استان در حوزه اشتغالزایی از بانکهای عامل است چرا که پرونده های اشتغال با جلسات متعدد کارشناسی پخته شده اما در تحویل به بانک با پاسخ ابلاغ دیرهنگام تسهیلات و یا ناکافی بودن منابع پرداختی مواجه می شود.

استاندار استان مرکزی خاطرنشان کرد: خواسته استانها از وزارت کار، تعاون و رفاه اجتماعی و سازمانهای متولی اشتغال این است که به صورت شفاف بضاعت مالی و سیاستهای خود را به استانها ابلاغ کنند تا در حوزه پرداخت تسهیلات بانکی به افراد کارافرین و جویای کار دیوار بی اعتمادی ایجاد نشود و با امکانات موجود کارهای باکیفیت انجام شود.

مقیمی خواستار باز کردن دایره تفویض اختیارات استانی برای تصمیم سازی در اشتغال مولد شد و گفت: دلیلی ندارد برای هر تصمیم سازی مسوولان کلان وزارتخانه وارد عمل شوند ، در عوض باید نظارت بر دبیرخانه اشتغال و سرمایه گذاری استانها گسترده تر شود.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی و مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی کشور روز شنبه در سفر یکروزه به استان مرکزی علاوه بر شرکت در شورای اشتغال و سرمایه گذاری و آیین تجلیل از کارگران نمونه استان مرکزی از مراکز خدمات اجتماعی بهزیستی، شرکت املاح معدنی ایران در اراک، بیمارستانهای تامین اجتماعی اراک و شازند و امکانات تامین اجتماعی شهرهای خمین و دلیجان بازدید کردند.ک/2

560/

انتهای پیام /*

: ارتباط با سردبير
newsroom@irna.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.