پنجشنبه، ۱۸ اردیبهشت ۹۳ - ۰۷:۰۴

نماینده مردم تبریز، آذرشهر و اسکو در مجلس شورای اسلامی گفت: موضوع بیکاری مسئله‌ای اساسی است و تهدید محسوب می‌شود. به گزارش خبرنگار…

نماینده مردم تبریز، آذرشهر و اسکو در مجلس شورای اسلامی گفت: موضوع بیکاری مسئله‌ای اساسی است و تهدید محسوب می‌شود.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) منطقه آذربایجان شرقی، رضا رحمانی در جلسه کارگروه تخصصی اشتغال و سرمایه‌گذاری استان که با حضور وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی برگزار شد، خاطر نشان کرد: اگر یک شغل را یک پروژه تعریف کنیم در این صورت مصمم‌تر از همیشه برای ایجاد اشتغال تلاش خواهیم کرد.

وی بازه سنی بیکاری کشور را 20 تا 29 سال عنوان کرد و گفت: اشتغال جوانان باید در اولویت برنامه‌های دولت و مجلس باشد.

وی با اشاره به نامگذاری سال جاری یادآور شد: در اقتصاد مقاومتی فضای روانی جامعه باید منطبق بر مقاومت باشد.

نماینده مردم تبریز اعتبارات اشتغال‌زایی استان را ناکافی دانست و گفت: با این مبالغ راه به جایی نمی‌بریم؛ چراکه آذربایجان شرقی در موضوع واحدهای نیمه تمام صنعتی و اشتغال‌زا نیز رتبه‌های اول کشوری را دارد. شرکت سرمایه‌گذاری تامین اجتماعی کمترین سرمایه‌گذاری را در آذربایجان شرقی داشته است و امیدواریم با در نظر گرفتن پتانسیل‌های این استان شاهد سرمایه‌گذاری‌های کلان این مجموعه در استان باشیم.

وی خاطرنشان کرد: تمامی نمایندگان استان در موضوع حمایت از سرمایه‌گذاری همصدا و همراه هستند و ظرفیت 100هزار میلیارد ریالی اشتغال‌زایی در استان وجود دارد. تبریز می‌تواند موتور اقتصاد کشور باشد به شرطی که حلقه‌های مفقوده را شناسایی و به صورت مستند برای آن چاره‌اندیشی کنیم.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.