چهارشنبه، ۲۵ تیر ۹۳ - ۰۴:۰۱

به گزارش ایرنا به نقل از روابط عمومی اداره کل زندان های استان اردبیل ، اکبرنژاد روز چهارشنبه افزود: با توجه به اینکه…

به گزارش ایرنا به نقل از روابط عمومی اداره کل زندان های استان اردبیل ، اکبرنژاد روز چهارشنبه افزود: با توجه به اینکه مجموعه مرکز اشتغال و حرفه آموزی پارس آباد در دشت حاصل خیز مغان قرار گرفته و کار کاشت و برداشت کشت اول محصولات فرا رسیده،با امضای تفاهم نامه با مجتمع کشت و صنعت مغان در سه ماهه اول سال جاری تعداد 326 زندانی با پرداخت دستمزد در مزارع مشغول به کار شدند.

وی افزود: اشتغال زندانیان در قالب گروه های کاری ماهر، نیمه ماهر و کارگر ساده طی سه ماهه اول سالجاری در مزارع کشت و صنعت در راستای تامین معیشت آنها صورت گرفت.

اکبرنژاد بیان کرد: در سه ماهه اول سال جاری پنج قرارداد بسته شد که شامل تنظیف و پاکسازی شهرک کشاورزی شهید غفاری، کاشت گوجه و خیار، تخلیه و بارگیری محصولات کشاورزی و مخلوط کشی است؛ همچنین رنگ آمیزی جدول های داخل شهر پارس آباد نیز به مددجویان این مرکز واگذار شده است.

سرپرست بازداشتگاه و مرکز حرفه آموزش پارس آباد اضافه کرد: زندانیان شاغل در قبال کار انجام شده برابر قانون کار و براساس تقسیم بندی کارگر ماهر، نیمه ماهر و ساده دستمزد دریافت می کنند و حق بیمه آنها نیز پرداخت می شود.

اکبرنژاد همچنین گفت: به منظور استفاده از ظرفیت های موجود اشتغال در این شهرستان و با توجه به رایزنی های صورت گرفته با مجتمع کشت و صنعت مغان،در فصل برداشت محصول زیتون، گوجه و خیار تعدادی از زندانیان مشغول به کار می شوند.

8123/593

انتهای پیام /*

ارتباط با سردبير:
newsroom@irna.ir

تماس بی واسطه با مسئولین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.