چهارشنبه، ۳۱ اردیبهشت ۹۳ - ۰۱:۴۷

سعید ناجی در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار داشت: بهارستان با وسعت جغرافیایی 67 کیلومتر مربع جمعیتی بالغ بر 600 هزار نفر را…

سعید ناجی در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار داشت: بهارستان با وسعت جغرافیایی 67 کیلومتر مربع جمعیتی بالغ بر 600 هزار نفر را در خود جای داده و از مترکم ترین شهرستانهای استان تهران به شمار می آید که همین جمعیت نیز به دلیل ساخت و سازهای بی رویه و مهاجرتهای ناشی از نزدیکی به پایتخت، روز به روز در حال افزایش است.

پتانسیل نیروی جوان و متخصص کشور در رشد اقتصادی بکار گرفته شود

این مسئول عنوان کرد: افزایش جمعیت از بُعد سرانه های آموزشی، درمانی، عمرانی و… منجر به بروز مشکلاتی می شود اما در کنار این مساله، برخورداری از سرمایه انسانی بالا یکی از مزایای شهرستان محسوب می شود که برای استفاده بهینه از این پتانسیل بالقوه باید اعتبارات و امکانات بیشتری از سوی مسئولان استانی در نظر گرفته شود.

وی با اشاره به نامگذاری مدبرانه رهبری مبنی بر “اقتصاد و فرهنگ با عزم ملی و مدیریت جهادی” عنوان کرد: سرمایه انسانی یکی از مهمترین عوامل رشد اقتصادی است که امروزه در دنیا مورد توجه ویزه قرار گرفته و ما نیز به عنوان کشوری بهره مند از نیروی جوان و متخصص باید از ظرفیتهای داخلی برای توسعه اقتصاد، خودکفایی ملی و تولید داخلی نهایت استفاده را داشته باشیم.

فعالیت 1400 واحد صنعتی و 20000 واحد صنفی در بهارستان

فرماندار بهارستان گفت: در حال حاضر هزار و 400 واحد صنعتی و 20 هزار واحد صنفی دارای پروانه در بهارستان فعالیت دارد که موجب اشتغالزایی برای بیش از 40 هزار نفر شده است.

ناجی بیان کرد: طی سنوات اخیر همواره یک بُعد تاکیدات رهبر معظم انقلاب در مقوله اقتصاد و حمایت از سرمایه داخلی بوده لذا باید حمایت از تولیدکنندگان، کارآفرینان و سرمایه گذاران داخلی در صدر امور مسئولان قرار گیرد و با ارائه تسهیلات و رفع موانع پیش روی صنعتگران به رشد و تعالی اقتصادی کشور، اشتغالزایی و افزایش درآمد خانوارها کمک کنند.

این مسئول افزود: در این راستا فرمانداری بهارستان تمام تلاش خود را برای حمایت از تولیدکنندگان و کارآفرینان به کار گرفته و با ایجاد بستر مناسب برای حضور هرچه پویا تر سرمایه گذاران بخش خصوصی به دنبال ارتقای شاخصهای اقتصادی و اشتغالزایی کارآمد در شهرستان است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.