چهارشنبه، ۱۲ اردیبهشت ۹۷ - ۰۵:۲۲

اشیاء باستانی مرموز کشف شده در زمین کم نیستند اما تعدادی از آن ها که تا به امروز کشف شده اند ، جالب…

اشیاء باستانی مرموز کشف شده در زمین کم نیستند اما تعدادی از آن ها که تا به امروز کشف شده اند ، جالب ، دیدنی و مرموز هستند که تا به حال علم هیچ پاسخی در جهت علت وجود آن ها نداده است. با این حال در این مطلب قصد داریم تا 25 شی باستانی مرموز و شگفت‌انگیز که از نظر علمی نباید وجود داشته باشند و قدمتی چند صد میلیون ساله دارند را معرفی کنیم. این اشیاء باستانی میلیون ها سال بیش از پیدایش انسان قدمت دارند!

پنجه موآ در کوه اوون : در لیست اشیاء باستانی مرموز کشف شده بر روی زمین پنجه موآ در کوه اوون قرار گرفته است . در سال 1986 گروهی از محققان به درون غار کوه اوون در جزیره نیوزلند رفتند تا یکی از عجیب‌ ترین و ترسناک‌ ترین یافته‌های قرن بیستم را کشف کنند. آن‌ها یک پنجه دارای گوشت و ماهیچه را کشف کردند که به نظر می‌رسید به یک دایناسور تعلق داشته باشد. بعدا مشخص شد این پنجه پرنده موآ بود که بومی این جزیره می‌باشد و منقرض شده است. عجیب اینجاست که این پرنده 3 هزار سال پیش منقرض شده است پس چطور پنجه آن هنوز باقی‌مانده است؟

اشیاء باستانی مرموز

پنجه موآ در کوه اوون

مرد مارمولکی اوبید : یکی دیگر از اشیاء باستانی مرموز کشف شده بر روی زمین مجسمه مرد مارمولکی اوبید است . فرهنگی اوبیدی در سال‌ های ماقبل تاریخ 40 هزار سال پیش از میلاد در بین‌النهرین امروزی زندگی می‌کردند و نسبت به دوره خود بسیار پیشرفته بودند. از میان آثار به‌جامانده از آن دوره مرد مارمولکی هنوز هم باستان شناسان را متحیر می‌کند. این مجسمه‌ها شبیه انسان‌های مارمولک مانند هستند. این مجسمه‌ها هنوز هم یک شگفتی هستند. برخی معتقدند این مجسمه‌ها خدایان آن مردم بوده‌اند اما باستان شناسان معتقدند که مجسمه خدایان این دوره کاملا متفاوت بودند.

اشیاء باستانی مرموز

مرد مارمولکی اوبید

خرابه‌ های التیت یام : خرابه‌ های التیت یام  Atlit Yam که در سال 1984 در کرانه باختری کشف شدند که این خرابه های هم در لیست اشیاء باستانی مرموز کشف شده بر روی زمین قرار گرفته ایند. یک التیت یام در واقع روستای باستانی نو سنگی است که کاملا به زیر آب فرو رفته است. بسیاری از سازه‌های این روستا به همراه چندین اسکلت انسانی از قبیل اسکلت یک مادر و کودک در آنجا کشف شده است. گفته می‌شود هردوی آن‌ها از ذات‌الریه از دنیا رفته‌اند. درباره زیر آب رفتن این روستا شایعات بسیاری وجود دارد. برخی سونامی ناشی از انفجار کوه اتنا را دلیل زیر آب رفتن این کوه می‌دانند.

اشیاء باستانی مرموز

خرابه‌ های التیت یام

موش‌ های پادشاه : موش‌ های پادشاه دسته‌ ای از موش‌ ها هستند که دم‌ هایشان به هم گره خورده است. یک صحنه عجیب ، آزاردهنده و چندش‌ آور که بسیاری نمی‌خواهند درباره آن حتی فکر کنند. درباره ایجاد این اتفاق باورهای بسیاری وجود دارد. برخی آن را فریب‌کاری و برخی ممکن می‌دانند. موش‌ها در هوای سرد و بخصوص زمانی که در معرض خطر قرار می‌گیرند این کار را انجام می‌دهند. این کشف نیز در لیست اشیاء باستانی مرموز کشف شده بر روی زمین قرار گرفته است.

اشیاء باستانی مرموز

موش‌ های پادشاه

مکانیسم آنتیکیثرا : مکانیسم آنتیکیثرا در سال 1900در خرابه یک کشتی که در اعماق دریا مدفون بود پیدا شد و آن را کامپیوتر باستانی یونانی می‌دانند که توسط بیگانه‌ها ارسال شده است. این مکانیسم می‌تواند مسیر خورشید، ماه و سیاره‌ها را ردیابی کند، درحالی‌که در آن زمان هیچ تکنولوژی نمی‌توانست آن‌چنان دقیق باشد، مگر تکنولوژی‌هایی که تا هزار سال بعد ایجاد شدند. درحالی‌که اسناد تاریخی معتبر اما اندکی دراین‌باره وجود دارد اما هنوز هم نحوه ایجاد این مکانیسم یک راز باقی‌مانده است.

اشیاء باستانی مرموز

مکانیسم آنتیکیثرا

سنگ عجیب وینیپسوکه : سنگ عجیب وینیپسوکه در سال 1872 زمانی که کارگران در آن منطقه مشغول کار بودند کشف شد. یک سنگ تخم‌ مرغ مانند باستانی که شبیه آثار بومی‌های آمریکایی است و هیچ‌کس نمی‌تواند درباره نحوه پیدایش آن مطمئن باشد. آثار تخم‌مرغ مانند دیگر هم در قسمت‌هایی از جهان کشف شده است اما این اولین اثری است که در آمریکای شمالی کشف شده است. مورد عجیب درباره این سنگ حفره‌های کناری آن است که به نظر می‌رسد با یک ابزار قوی کنده شده است. اگرچه دراین‌باره نظریه‌های مختلفی وجود دارد اما هیچ‌کدام نتوانسته‌اند درباره این پدیده توضیح دهند.

اشیاء باستانی مرموز

سنگ عجیب وینیپسوکه

مقبره اولین امپراتور چین : مقبره اولین امپراتور چین در سال 1974 توسط کشاورزان کشف و به بزرگ‌ترین اکتشافات تاریخ بدل شد. در نزدیکی این مقبره و پایین کوه لشکر سفالین هم کشف شده است. بااین‌حال هنوز باستان شناسان نتوانسته‌اند این مقبره را کاملاً حفر کنند زیرا دولت چین حفر این منطقه را دلیل بر نابودی آثار می‌داند. همچنین دلیل دیگر حفر نکردن این منطقه خطرناک بودن آن است زیرا طبق اسناد تاریخی این مقبره یک رود جیوه دارد و نمونه‌های خاک هم این گفته را تصدیق می‌کنند. تا به امروز این منطقه یک راز باقی‌مانده است و شاید به این زودی‌ها هم حقیقت آن فاش نشود.

اشیاء باستانی مرموز

مقبره اولین امپراتور چین

فهرست پادشاهان سومری : فهرست پادشاهان سومری که هنوز هم شگفتی تاریخ‌نگاران را برمی‌انگیزد در اوایل سال‌های ۱۹۰۰ توسط پژوهشگری به نام هرمان هیلپرشت کشف شد. این کتیبه ۴۰۰۰ ساله پادشاهان افسانه‌ای و حقیقی سومر را با دقت زیادی ثبت کرده است. بااین‌حال تاریخ‌نگاران نمی‌دانند دلیل نام بردن از پادشاهان افسانه‌ای در یک سند معتبر چیست. برخی معتقدند این پادشاهان افسانه‌ای در حقیقت وجود داشته‌اند و گفته می‌شود دارای قدرت‌های ماورالطبیعی بودند که قدرتشان را دوچندان می‌کند.

اشیاء باستانی مرموز

فهرست پادشاهان سومری

شمشیر وایکینگ اولفبرت : حدود ۱۷۰ شمشیر واکنیگ متعلق به سال‌های ۸۰۰ تا ۱۰۰۰ ماقبل تاریخ کشف شده‌اند که کلمه اولفبرت روی آن‌ها حک شده است. نکته جالب استحکام و کیفیت این شمشیر است که در آن دوره عجیب می‌باشد. باستان شناسان درباره خلوص فلز به‌کاررفته در این شمشیر حیرت کرده‌اند زیرا تنها در انقلاب صنعتی می‌شد به چنین فلز خالصی دست یافت. ازآنجایی‌که این شمشیرها بسیار باکیفیت و مستحکم بوده‌اند احتمالاً تنها وایکینگ‌های ممتاز می‌توانستند از آن استفاده کنند.

اشیاء باستانی مرموز

شمشیر وایکینگ اولفبرت

کفن تورین : کفن تورین چهار و نیم متری پارچه‌ای که روی بدن فرد مرده کشیده می‌شود. صورت یک مرد با دست‌های باز روی آن حک شده که نشان می‌دهد او را به صلیب کشیده‌اند. زمانی که این کفن کشف شد بسیاری آن را کفن مسیح می‌دانستند. زمانی که محققان این کفن را به سال ۱۲۶۰ ماقبل تاریخ نسبت دادند و درنتیجه این باور عمیق‌تر شد. اگرچه این تاریخ نشان‌دهنده این است که این کفن نمی‌تواند به مسیح نسبت داده شود اما برخی معتقدند این تاریخ اشتباه است. ازآنجایی‌که هنوز این کفن را یک اثر تاریخی می‌دانند بنابراین بسیاری از آن دیدن می‌کنند.

اشیاء باستانی مرموز

کفن تورین

اسکلت آتاکاما : در سال 2003 محققان در صحرای آتاکاما اسکلت کوچک و عجیبی کشف کردند که شبیه اسکلت انسان است و تنها 15 سانتی‌متر طول دارد، به همین دلیل بسیاری آن را یک جنین یا یک آدم فضایی می‌دانستند. پس از آزمایش دیان ای مشخص شد که این اسکلت به یک انسان تعلق دارد. بنابراین هیچ‌کس نمی‌داند این اسکلت چرا به این اندازه کوچک است. برخی آن را اسکلت یک کوتوله یا مومیایی می‌دانند.

اشیاء باستانی مرموز

اسکلت آتاکاما

چکش لندنی : چکش لندنی یک ابزار قدیمی متعلق به 100 هزار سال پیش است که در سال 1938کشف شد که شاید از اولین زمانی که انسان از چکش استفاده کرد هم قدیمی‌تر باشد. برخی هم معتقدند شاید فلز به‌کاررفته قدیمی باشد اما چکش جدیدتر باشد. برخی هم چکش را متعلق به ۷۰۰ سال پیش می‌دانند. این بحث‌ها تنها افسانه‌ها را پروبال می‌دهد.

اشیاء باستانی مرموز

چکش لندنی

شهر زیر زمینی درین‌کویو : این شهر در سال 1963 به‌صورت کاملاً اتفاقی توسط یک خانواده در منطقه کاپادوکیه ترکیه کشف شد و هنوز هم تعجب محققان را برمی‌انگیزد. این شهر یک هزارتو است که 11 مرحله دارد و تا عمق 85.5 متری پایین می‌رود. نمی‌توان قدمت این سازه را مشخص کرد و دلیل ساخت و سازنده آن مشخص نیست.

اشیاء باستانی مرموز

شهر زیرزمینی درین‌کویو

قانون‌ نامه گیگاس : قانون‌نامه گیگاس یا کتاب مقدس شیطان یک دست‌نوشته قدیمی است که در جمهوری چک کشف شد. درباره نویسنده این اثر، مدت‌زمان نوشتن آن و دلیل ایجاد آن شایعات بسیاری وجود دارد.

اشیاء باستانی مرموز

قانون‌ نامه گیگاس

دوگو : دوگو مجسمه‌ های کوچکی است که در دوره جومون فرهنگ ژاپن ساخته شده‌اند و در مقبره‌ها و دایره‌های سنگی دیده می‌شوند. این مجسمه‌ها را قدیمی‌ترین انواع سفال‌گری جهان می‌دانند. نکته عجیب درباره این مجسمه‌ها این است که نمی‌دانیم برای چه ساخته شده‌اند. برخی آن را نشانه‌ای از وجود بیگانه‌ها می‌دانند و برخی دیگر آن را به رسوم شامانی و مجسمه‌های باروری نسبت می‌دهند.

اشیاء باستانی مرموز

مجسمه دوگو

دست‌ نوشته‌ های ووینیچ : دست‌نوشته‌های باستانی همیشه جز موارد جالب بوده‌اند. اما این بار با یک مورد عجیب روبه‌رو هستیم. این دست‌نوشته به زبان یا رمزهایی نوشته شده که هنوز هم باستان شناسان نتوانسته‌اند آن‌ها را رمزگشایی کنند.

اشیاء باستانی مرموز

دست‌ نوشته‌ های ووینیچ

کتیبه‌ های رونگورونگو : کتیبه‌ های رونگورونگو در جزیره ایستر و خانه مجسمه‌های موآی شاید از مجسمه‌های موآی هم عجیب‌ترند. همانند مورد قبلی در اینجا هم باستان شناسان نتوانسته‌اند این کتیبه‌ها را ترجمه کنند. رمزگشایی این کتیبه‌ها می‌تواند چگونگی فروپاشی این تمدن را نشان دهد.

اشیاء باستانی مرموز

کتیبه‌ های رونگورونگو

دیسک‌ های ولگوگارد : متخصصان در روسیه و در طی حفاری دیسک‌ هایی را کشف کردند که دیسک ولگوگارد نامیده شده و از تنگستن ساخته شده‌اند. برخی شبیه بشقاب‌ پرنده‌های فضایی هستند و به همین دلیل آن‌ها را فضایی می‌دانند. اگرچه ایجاد این دیسک‌ ها هنوز یک راز باقی‌مانده اما برخی آن را نتیجه فرسایش می‌دانند.

اشیاء باستانی مرموز

دیسک‌ های ولگوگارد

آثار کوئیم بایا : آثار کوئیم بایا هم که جزء اشیاء باستانی مرموز کشف شده در زمین هستند در واقع مجسمه‌ های طلایی 5 تا 7.5 سانتی‌متری هستند که شبیه حیوانات ساخته شده‌اند این مجسمه‌ها در کلمبیا کشف شده و به سال‌های 300 تا 1000 ماقبل تاریخ بازمی‌گردند. آیا این آثار به شکل حیوانات ساخته شده‌اند تا شبیه ماشین‌های پرنده‌ای هستند که پیش از ساخت هواپیما وجود داشته‌اند؟

اشیاء باستانی مرموز

آثار کوئیم بایا

دوازده سطحی رومی : دوازده سطحی رومی آثار ناشناخته و عجیبی هستند که به قرن‌های دوم و سوم ماقبل تاریخ بازمی‌گردند. اگرچه درباره عملکرد آن نظریه‌های مختلفی وجود دارد اما هنوز هم محققان درباره دلیل پیدایش آن و یا عملکردش چیزی نمی‌دانند.

اشیاء باستانی مرموز

دوازده سطحی رومی

ساکسای هومن : ساکسای هومن هم در میان اشیاء باستانی مرموز کشف شده در زمین دیده می شوند ، یک دیواره سنگی که هزاران سال قبل توسط اینکاها ساخته شده است. وزن سنگ به‌ کار رفته در این دیواره تا 200 تن است. هنوز هم مشخص نیست چگونه این سنگ‌های بزرگ کنده شده و به اینجا آورده شد.

اشیاء باستانی مرموز

ساکسای هومن

نقشه پیری ریسی : نقشه پیری ریسی (Piri Reis) که به سال 1513 ماقبل تاریخ بازمی‌گردد قدیمی‌ترین نقشه‌ای است که آمریکا را نشان می‌دهد. نکته جالب درباره این نقشه ترکی این است که به جزئیاتی اشاره می‌کند که در آن زمان کسی نمی‌دانست. برخی اعتبار نقشه را زیرسوال می‌برند و برخی دیگر آن را یک اثر فرازمینی می‌دانند.

اشیاء باستانی مرموز

نقشه پیری ریسی

غار لانگ یو : غار لانگ یو Longyou یکی از عجیب‌ترین و رازآلودترین یافته‌های چین است که به 2 هزار سال قبل بازمی‌گردد. این غار در سال 1992 توسط یک روستایی چینی کشف شد و بعدها 36 غار مجزا کشف شد 2 هزار و 800 مترمربع وسعت دارند. در این غار اتاق، ستون‌های بزرگ، پل و استخر وجود دارد که همه آن‌ها به دست انسان ساخته شده و هنوز کسی چگونگی و دلیل ساخت آن‌ها را نمی‌داند. همچنین در هیچ سند تاریخی به این غار اشاره نشده است.

اشیاء باستانی مرموز

غار لانگ یو

دروازه خورشید : دروازه خورشید یک دروازه سنگی است که در لیست اشیاء باستانی مرموز کشف شده در زمین قرار گرفته و لبته در نزدیکی دریاچه تیتیکاکا در بولیوی قرار دارد. باستان شناسان معتقدند این دروازه بخشی از یک امپراتوری بزرگ که به قرن اول ماقبل تاریخ تعلق دارد. عجیب بودن این دروازه به دلیل نقاشی‌های روی سنگ‌هاست. اگر نقاشی‌های روی این دروازه درست تفسیر شده باشند پس ارزش ستاره‌شناسی دارد.

اشیاء باستانی مرموز

دروازه خورشید

تونل‌ های عصر سنگی : در سراسر اروپا تونل‌ های سنگی کشف شده که به عصر سنگی در حدود 12 هزار سال قبل بازمی‌گردند. هنوز کسی دلیل استفاده از این تونل‌ ها را نمی‌داند.

اشیاء باستانی مرموز

تونل‌ های عصر سنگی

با این حال برخی آن را مکانی برای پنهان شدن از شر مهاجمان می‌دانند و برخی معتقدند برای فرار از آب‌ و هوای بد، جنگ و خشونت استفاده می‌شد.

 

[highlight]منبع[/highlight]   list25

یک دیدگاه برای “اشیاء باستانی مرموز کشف شده در زمین که علم پاسخی برای آن ندارد + عکس”

  1. قرص قمر گفت:

    ماجرای مرد مارمولکی بیشتر از همه برام جای تعجب داشت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.