چهارشنبه، ۱۱ تیر ۹۳ - ۱۱:۳۵

فريدون اصفهانيان در مورد قضاوت‌هاي پر انتقاد داوران در جام جهاني گفت: متأسفانه قضاوت داوران در مرحله مقدماتي جام جهاني بسيار ضعيف بود…

فريدون اصفهانيان در مورد قضاوت‌هاي پر انتقاد داوران در جام جهاني گفت: متأسفانه قضاوت داوران در مرحله مقدماتي جام جهاني بسيار ضعيف بود و نمي‌توان منکر اشتباهات تأثيرگذار داوران در مسابقات مرحله گروهي شد. خود من انتظار نداشتم که در جام جهاني که بالاترين سطح فوتبال است شاهد چنين اشتباهاتي از داوران باشم.

به گزارش فارس، وي ادامه داد: در بازي ايران و آرژانتين پنالتي کاملاً‌ درست ما ناديده گرفته شد. در بازي بوسني و نيجريه نيز گل صحيح بوسني مردود اعلام شد. اينها نشان‌دهنده آن است که داوران اين مسابقات حتي در جاگيري‌ها هم اشتباه داشتند.

اصفهانيان در مورد عليرضا فغاني و اينکه آيا او نمي‌توانست در جام جهاني قضاوت کند، گفت: واقعاً حق فغاني اين بود که در بين داوران اصلي حضور داشته باشد و قضاوت کند.

رئيس کميته داوران که در برزيل حضور داشت در مورد عملکرد تيم ملي در جام جهاني گفت:‌ دو مسابقه اول ايران بسيار خوب بود و در بازي با بوسني هم بازيکنان ما استرس فراواني داشتند ولي بازيکنان بوسني به دليل آنکه حذف شده ‌بودند و چيزي براي از دست دادن نداشتند با خيال راحت بازي مي‌کردند. اين را هم بايد در نظر بگيريم که بوسني با آن تيمي که در گذشته بود خيلي فرق کرده و تمامي بازيکنانش لژيونر هستند در مجموع من عملکرد تيم ملي در جام جهاني را تحسين مي‌کنم و تيم ايران يک سر و گردن بالاتر از ساير آسيايي‌ها نشان دادند.

عضو هيأت رئيسه فدراسيون فوتبال در مورد اينکه موافق حضور کي‌روش در تيم ملي هست يا نه، گفت: دوشنبه جلسه هيأت رئيسه برگزار مي‌شود و بايد ببينيم که چه تصميمي قرار است گرفته شود. اما ما مي‌توانيم از کي‌روش بيشتر استفاده کنيم.

اصفهانيان در مورد اينکه با توجه به اشتباهات تأثيرگذار داوران در جام جهاني قضاوت داوران ايراني در ليگ برتر در فصل آينده آسانتر خواهد شد، گفت: ما واقعاً‌ داوران خوبي داريم که بسيار زحمت مي‌کشند، فصل گذشته که پنج تيم شانس قهرماني داشتند داوران جوان ما به خوبي آن مسابقات را قضاوت کردند و ما براي فصل آينده هم انتظار داريم که آنها قضاوت‌هاي خوبي را به نمايش بگذارند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.