جمعه، ۰۲ خرداد ۹۳ - ۰۵:۵۶

به گزارش خبرنگار مهر، علی بهبهانی ظهر امروز در نشست خبری خود با اصحاب رسانه اظهار داشت: استان اصفهان بیشترین حجم پرونده متشکله…

به گزارش خبرنگار مهر، علی بهبهانی ظهر امروز در نشست خبری خود با اصحاب رسانه اظهار داشت: استان اصفهان بیشترین حجم پرونده متشکله تعیین تکلیف اراضی فاقد سند را در کل کشور دارد  و پس از آن استان مازندران در رتبه دوم قرار دارد.

وی با بیان اینکه شاه بیت خدمات الکترونیکی سازمان ثبت اسناد کشور راه اندازی سامانه ثبت آنلاین معاملات دفاتر اسناد رسمی است، گفت: هر واقعه معاملاتی که در دفاتر اسناد رسمی به ثبت می رسد توسط این سامانه به شکل آنلاین رصد می شود.

مدیرکل ثبت اسناد و املاک استان اصفهان با بیان اینکه انواع اسناد ثبت شده دارای شناسه و رمز عبور  است، بیان داشت: خلاصه سندی که در دفترخانه تنظیم می شود دارای شناسه ای است که می توان آن را با سامانه انطباق داد وبدین ترتیب اگر سندی جعلی باشد این مسئله به راحتی مشخص می شود.

وی ادامه داد: بدین ترتیب می توانیم از مشکلاتی که به دلیل وکالت فروش پیش می آید و یا تقلب هایی که در این زمینه انجام می شود جلوگیری کنیم.

بهبهانی با بیان اینکه تعرفه های ثبت سند در ذیل کاغذ این اسناد قید شده است، گفت: دفترخانه های ثبت اسناد هرگونه هزینه را باید از طریق pos و کشیدن کارت دریافت کنند و مراجعه کنندگان نیز با رجوع به سند خود دقت کنند که دفاتر ثبت اسناد از آنها هزینه اضافی دریافت نکنند.

وی با بیان اینکه می توان سندها را اسکن و شماره های مختلف مانند میزان دانگ زمین را تغییر داد، درباره چگونگی تشخیص اسناد اصلی گفت: سند اسکن شده هولوگرام ندارد و در نور خورشید واترمارک حروف الله در آن مشاهده نمی شود ضمن اینکه این سند در سامانه نیز موجود است و اطلاعات وارد در آن را نمی توان تغییر داد.

مدیرکل ثبت اسناد و املاک استان اصفهان با اشاره به اینکه از دیگر مزایای سامانه ثبت اسناد اتصال آن به سامانه ثبت احوال است، بیان داشت: بدین ترتیب با وارد کردن کد ملی و شماره شناسنامه تصویر فرد مورد نظر در سامانه ثبت احوال بر روی صفحه ظاهر می شود و مشخص می شد آیا با فرد اصلی روبرو هستیم یا خیر.

وی با اشاره به طرحی دیگر  که از آذرماه 92 توسط اداره ثبت اسناد به اجرا درآمده است، اذعان داشت: در این طرح رجوع کننده هنگام تنظیم سند انتقال در دفاتر اسناد رسمی و با تکمیل فرم طراحی شده تقاضای پستی صدور سند مالکیت را می دهد.

امکان تقاضای تفکیک آپارتمان به شکل غیرحضوری

بهبهانی با تاکید بر اینکه با اجرای این طرح از حداقل 8 بار رجوع مراجعان برای دریافت این سند پیشگیری می شود، گفت: برای سندهای کارداس به کارداس به دلیل اینکه نیاز به تکمیل بانک جامع املاک و کارداس نیست اسناد در کمتر از 20 روز و گاه طی 10 روز به دست مشتری می رسد و برای سندهای دفترچه ای به کارداس نیز  این بازه زمانی 50 روزه است.

وی اضافه کرد: با اجرای طرح های مختلف برای  کاهش مراجعات به اداره ثبت اسناد از تاریخ اول آذرماه سال گذشته یک میلیون و  827 هزار سفر درون شهری و برون شهری کاهش یافته و همچنین کاهش 9 میلیارد و 139 میلیون تومانی هزینه های مرتبط را شاهد بوده ایم.

مدیرکل ثبت اسناد و املاک استان اصفهان بیان داشت: یکی از فعالیت های منحصر به فرد ما در استان اصفهان تشکیل پیشخوان مشترک در نظام مهندسی است که با اجرای این طرح متقاضیان تفکیک آپارتمان می توانند به جای مراجعه به دفاتر ثبت اسناد وارد سایت نظام مهندسی شده و با تکمیل فرم و ضمیمه کردن  مدارک اسکن شده تقاضای خود را به راحتی ارسال کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *