جمعه، ۱۸ مهر ۹۳ - ۰۵:۲۳

به گزارش خبرنگار مهر، آیت الله سید یحیی جعفری ظهر امروز در خطبه های نماز جمعه این هفته کرمان به سالروز ولادت امام…

به گزارش خبرنگار مهر، آیت الله سید یحیی جعفری ظهر امروز در خطبه های نماز جمعه این هفته کرمان به سالروز ولادت امام هادی (ع) گفت: این امام تزرگوار ما را به رعایت دستورات الهی فرا می خواند و می فرماید” کسی که از خالق اطاعت کند، برایش مهم نیست، مخلوق از کارش ناراحت شود”.

وی به وضعیت بحرانی آب در کرمان اشاره و تصریح کرد: با واگذاری هزاران حلقه چاه آب بدون مجوز و دارای مجوز به مردم کم کم سفره های آب زیرزمینی خالی شد و وضعیت بحرانی کنونی رقم خورد.

آیت الله جعفری حل بحران آب در استان کرمان را در گرو همکاری همگان دانست و گفت: باید مدیریت صحیح مصرف آب در استان اجرایی شود.

امام جمعه کرمان با اشاره به اینکه در صورت عدم مصرف صحیح آب شاهد بروز بحران بزرگتری خواهیم بود، افزود: باید اصلاحات اساسی برای مدیریت منابع آب در استان صورت گیرد.

وی در ادامه به اهمیت مسئله حضور در نماز جماعت اشاره کرد و گفت: شرکت در این آیین های عبادی باعث تحکیم وحدت مسلمین می شود.

امام جمعه کرمان اذعان داشت: در دین مبین اسلام به مسئله نماز توجه ویژه ای شده است و افراد باید اقامه نماز اول وقت را سرلوحه کار خود قرار دهند.

مسئله غدیر از تفرقه مسلمین جلوگیری می کند

آیت الله جعفری در ادامه با اشاره به نزدیک شدن به عید غدیر افزود: در این روز پیامبر عظیم الشان اسلام (ص) در حضور بیش از 70 هزار نفر حضرت علی (ع) را به عنوان خلیفه و جانشین خود معرفی کردند.

وی عید غدیر را از باشکوه ترین فرازهای تاریخ اسلام دانست و اذعان داشت: واقعه غدیر حتی توسط علمای اهل سنت نیز بیان شده است.

امام جمعه کرمان گفت: توجه به مسئله غدیر می توانست از تفرقه بین مسلمین جلوگیری کند اما متاسفانه با فراموش شدن این واقعه مهم امروز وضع مسلمین به وضعیت کنونی در آمده است.

آیت الله جعفری با حادثه به آتش کشیدن مسجد جامع کرمان اشاره کرد و افزود: ماموران و دست نشاندگان رژیم پهلوی در روز 24 مهرماه مسجد جامع کرمان را به آتش کشیده و افرادی را شهید و مجروح کردند.

وی ادامه داد: محمدرضای پهلوی در حالی به پشتوانه آمریکا دست به اینگونه حرکات ناجوانمردانه می زد که بعد از پیروزی انقلاب و زمانی که داشت با چشمان گریان از کشور خارج می شود آمریکا اجازه ورود وی را کشورش را نداد.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.