دوشنبه، ۲۸ مهر ۹۳ - ۰۱:۰۹

به گزارش خبرنگار مهر، مصطفی سالاری عصر یکشنبه در نشست کارگروه تخصصی آب و کشاورزی استان بوشهر اظهار داشت: مدیریت صحیح در عرصه…

به گزارش خبرنگار مهر، مصطفی سالاری عصر یکشنبه در نشست کارگروه تخصصی آب و کشاورزی استان بوشهر اظهار داشت: مدیریت صحیح در عرصه آب از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است و باید در این زمینه به بهترین شکل عمل کنیم.

وی بر لزوم استفاده از بهترین روش‌های در شیوه‌های ابیاری تاکید کرد و با اشاره به لزوم استفاده از الگوی کشت مناسب در مناطق مختلف استان، باید الگوی کشت با توجه به قابلیت‌های هر منطقه انتخاب شود.

استاندار بوشهر با تاکید بر لزوم استفاده از شیوه‌های نوین آبیاری، تاکید کرد: باید فرهنگ سازی لازم برای تغییر شیوه آبیاری صورت بگیرد و نباید از روش اجبار استفاده شود و با کار کارشناسی انجام شود.

وی با تاکید بر لزوم ترویج شیوه‌های نوین آبیاری توسط کارشناسان کشاورزی خاطرنشان ساخت: جهاد کشاورزی موظف است طرح الگوی کشت را طی چهار تا پنج ماه در مناطق استان بوشهر تدوین کند.

استخراج یک پهنه‌بندی کلی از اصلاح الگوی کشت در استان بوشهر

سالاری از استخراج یک پهنه‌بندی کلی از اصلاح الگوی کشت در استان بوشهر تا دو ماه آینده خبر داد و افزود: فرهنگ سازی و ترویج پهنه‌بندی اصلاح الگوی کشت در استان ضروری است.

وی ادامه داد: توسعه تشکل‌های مردم نهاد در حوزه کشاورزی و آبیاری یکی از برنامه‌های بسیار مهمی است که یکی از آنها تشکل آبران است که نقش مهم و تاثیرگذاری در اصلاح شیوه آبیاری و کشت در استان بوشهر دارد.

استاندار بوشهر از تخصیص اعتبارات لازم برای تغییر الگوی کشت خبر داد و گفت: توجه به نظرات و خواسته‌های کشاورزان در عرصه‌های اصلاح شیوه آبیاری و الگوی بسیار مهم است.

وی بر لزوم تغییر شیوه‌های آبیاری در شهرستان دشتستان خبر داد و تصریح کرد: در اراضی نخیلات دشتستان شیوه آبیاری از غرق‌آبی به روش‌های جدید تغییر خواهد کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.