سه شنبه، ۲۴ تیر ۹۳ - ۰۵:۰۳

به گزارش خبرگزاری مهر و به نقل از پایگاه خبری وزارت ورزش و جوانان، محمود گودرزی امروز در جمع تعدادی از مسئولان اتحادیه فوتبال…

به گزارش خبرگزاری مهر و به نقل از پایگاه خبری وزارت ورزش و جوانان، محمود گودرزی امروز در جمع تعدادی از مسئولان اتحادیه فوتبال یاشگاه‌های ایران و کانون مربیان در توضیح علل مشکلات فوتبال ایران اظهار کرد: بخش عمده‌ای از این مشکلات به نوع مدیریت‌ها برمی‌گردد؛ طبعا یک مدیریت مطمئن و مقتدر می‌تواند بر روی ساختار و اصلاح وضع موجود  اثر تعیین کننده‌ای داشته باشد. 

وی در ادامه بررسی مشکلات فوتبال به موضوع ساختار آن اشاره کرد و افزود: مجمع فدراسیون فوتبال و نفرات حاضر در آن یکی از عوامل تعیین کننده در اصلاح ساختار هستند؛ هرچه افراد موثرتر و کارشناس‌تر درحوزه فوتبال باشند روند توسعه فوتبال بهتر خواهد شد.

زیر ساخت‌ها و منابع انسانی موارد دیگری بود که گودرزی در بحث اصلاح ساختار فوتبال ایران مطرح کرد. وزیر ورزش وجوانان در اینباره تصریح کرد: نظام باشگاه داری از مهمترین مسائل اصلاح ساختار فوتبال ایران است که در آن مربی، بازیکن، داور، پیشکسوت و کارشناس نقش دارند. البته در دل این ساختار دانش و تجربه هم وجود دارد که افراد کارکشته وآشنا به فوتبال می‌توانند با ورود به مسائلی مانند آموزش و استعدادیابی به اصلاح فوتبال ایران کمک کنند.

وی همچنین نقش رسانه‌ها و مسائل فرهنگی را در این موضوع مورد توجه قرار داد و گفت: کار فرهنگی مناسب و تعریف شده شخصیت فوتبال را در جامعه بالا می‌برد و تمامی این موارد در کنار یک کار تبلیغی و رسانه ای می‌تواند افکار عمومی را تحت تاثیر قرار دهد و نوع قضاوت آنها را نسبت به فوتبال  تغییر دهد.

گودرزی در پایان تاکید کرد : مجموعه فوتبال خودش باید دست به اصلاح فوتبال ایران بزند و این بهترین راه است. اصلاح فوتبال و رفع مشکلات امروز آن  با بخشنامه و دستور العمل ممکن نیست.

در این نشست آقایان عزیز محمدی، مرتضوی، اولیایی، محمد مایلی‌کهن، نادر و ناصر فریاد شیران به همراه نصرالله سجادی معاون قهرمانی وزارت ورزش، احمدی معاون فرهنگی وزارتخانه، حمید گرشاسبی مدیر وزارتی و مازیار ناظمی رئیس مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت ورزش و جوانان حضور داشتند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.