جمعه، ۲۴ مرداد ۹۳ - ۱۱:۳۸

امام جمعه‌ی ارومیه گفت: اصلی‌ترین شاخص و معیار زندگی قرآن و اهل بیت است. به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، منطقه‌ی آذربایجان‌غربی، حجت…

امام جمعه‌ی ارومیه گفت: اصلی‌ترین شاخص و معیار زندگی قرآن و اهل بیت است.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، منطقه‌ی آذربایجان‌غربی، حجت الاسلام دکتر «سیدمهدی قریشی» در خطبه‌های نماز جمعه‌ی ارومیه افزود: باید در همه‌ی صحنه‌های زندگی معیار و میزان ما دین باشد و با این معیار حرکت کرده تا به سعادت برسیم.

امام جمعه‌ی ارومیه ادامه داد: تنها راه نجات و سعادت انسانها رعایت تقوای الهی، عمل به واجبات و پرهیز از محرمات است.

قریشی با اشاره به حمله‌ی رژیم غاصب صهیونیستی به غزه تصریح کرد: برای محکومیت رژیم صهیونیستی با شدت هرچه تمام‌تر نفرت و انزجار خود را از این رژیم نشان دهیم.

وی اظهار کرد: ننگ بر حاکمان ممالک عربی اسلامی که در مقابل اعمال وحشیانه‌ی رژیم صهیونیسم و گروه‌های تکفیری هیچ اعتراضی نکردند اما آمریکا در مقابل اخراج و کشتار مسیحیان توسط گروه تکفیری احساس مسئولیت و اعلام جنگ کرد.

نماینده‌ی ولی‌فقیه در آذربایجان‌غربی با اشاره به سخنان مقام معظم رهبری در رابطه با اینکه با همه‌ی دنیا در حال تعامل هستیم ولو با آمریکا و رژیم صهیونیستی، افزود: با آمریکا مذاکرات را ادامه می‌دهیم تا برهمگان روشن شود که آمریکا و رژیم صهیونیسم قابل مذاکره نیستند.

قریشی با بیان اینکه 26 مردادماه مصادف با سالروز ورود آزادگان به کشور است، یادآور شد: این روز را به همه‌ی آزادگان تبریک و تهنیت گفته و برای همه‌ی آزادگان از دنیا رفته طلب مغفرت داریم.

وی اظهار امیدواری کرد مقدمات آزادی همه‌ی انسانهایی که در بند ظالمان هستند فراهم شود.

نماینده‌ی ولی‌فقیه در آذربایجان‌غربی در خصوص اختلاط زن و مرد با اشاره به سخنان مقام معظم رهبری افزود: اسم اختلاط زن و مرد را گذاشته‌اند تساوی که این اختلاط به شدت زهرآگین است و امروزه جوامع غرب را مبتلا کرده و با توجه به طبع انسانی تا نا کجآباد سوق می‌دهد.

قریشی با بیان اینکه در اسلام طلب رزق و روزی با حرص و ولع مطلوب نیست، افزود: هرکس حریم خداوند را رعایت نکند به میزان روزی حرامی که کسب کرده از حلالش کسر و در روز قیامت باید حساب پس دهد.

وی با اشاره به بخشی از خطبه‌ی 99 امیرالمومنین در نهج البلاغه یادآور شد: ای جماعت عزت و فخر دنیا، زینت و منفعت دنیا شما را از راه به در نکند همه‌ی اینها از میان می‌روند، به گذشته و احوال گذشتگان بنگرید و برای از میان رفتن لذت‌ها و آرزوهای طولانی دنیوی مرگ را در همه حال یاد کنید.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *