دوشنبه، ۰۷ مهر ۹۳ - ۰۳:۵۷

رییس اتاق اصناف اهواز با اشاره به این‌که اخیرا مطرح شده که از صاحبان دستگاه‌های کارت‌خوان کارمزد دریافت خواهد شد، گفت: اصناف مخالف…

رییس اتاق اصناف اهواز با اشاره به این‌که اخیرا مطرح شده که از صاحبان دستگاه‌های کارت‌خوان کارمزد دریافت خواهد شد، گفت: اصناف مخالف هرگونه تحمیل هزینه به خود به ویژه در زمینه کارت‌خوان‌ها هستند.

سعید ممبینی در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) منطقه‌خوزستان، اظهار کرد: در حال حاضر اکثر اصناف و کسبه مجهز به دستگاه‌های کارت‌خوان هستند که در صورت اعمال هزینه یا کارمزد، این اصناف اعلام کرده‌اند که دستگاه‌های خود را تحویل می‌دهند.

وی افزود: این دستگاه‌ها با هدف کاهش رد و بدل کردن اسکناس و در راستای اجرای دولت و تجارت الکترونیک وارد چرخه کار شد اما در حال حاضر دریافت کارمزد، خلاف اهداف دولت الکترونیک و اهداف مربوطه است.

ممبینی تصریح‌ کرد: با ورود این دستگاه‌ها هم اصناف و هم مصرف‌کنندگان به استفاده از آن‌ها عادت کرده‌اند و این روش، روش مناسبی نیست که ابتدا دولت و بانک مرکزی مردم و اصناف را به استفاده از دستگاه‌ها تشویق کند و هم‌اکنون بابت آن هزینه بگیرند.

وی گفت: برنامه‌ریزی برای کاهش معاملات اسکناس و نقدی وظیفه بانک مرکزی است و نباید در جهت انجام این وظیفه، مردم یا اصناف هزینه‌ای بپردازند.

ممبینی گفت: قطعا اعمال هرگونه هزینه از این دستگاه‌ها به اصناف، میزان به‌کارگیری و استفاده را کاهش خواهد داد و تمایل به استفاده از آن‌ها کم می‌شود.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *