چهارشنبه، ۳۰ مهر ۹۳ - ۱۱:۴۴

رئیس اتاق بازرگانی زنجان گفت: اطاله دادرسی در پرونده‎های اقتصادی صرف‌نظر از نتیجه آن، فرصت‎های اقتصادی را از بین می‌برد. “غلامحسین جمیلی” در…

رئیس اتاق بازرگانی زنجان گفت: اطاله دادرسی در پرونده‎های اقتصادی صرف‌نظر از نتیجه آن، فرصت‎های اقتصادی را از بین می‌برد.

“غلامحسین جمیلی” در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)- منطقه زنجان، اظهار کرد: در دنیای امروز با تخصصی شدن فعالیت‌ها، داشتن مهارت و تخصص کافی در حوزه‎های مختلف ضروری است که یکی از این حوزه‎ها قضاوت است.

وی افزود: طی سال‎های اخیر با حجم رو به رشد پرونده‎های وارده در حوزه‎های مختلف به دستگاه قضایی هستیم و همین امر طولانی شدن پروسه دادرسی را به دنبال داشته است.

جمیلی با اشاره به اهمیت سرعت عمل در رسیدگی به پرونده‎های اقتصادی، تصریح کرد: اختصاص شعبه ویژه که قضات و کارشناسان آن، مهارت و آگاهی کافی از نوع مشکلات و مسایل کسب و کار را داشته باشند، قطعاً در سرعت عمل رسیدگی به پرونده‎های اقتصادی بسیار موثر خواهد بود.

این مسئول تاکید کرد: اتاق بازرگانی به همین منظور اقدام به تاسیس و راه‌‎اندازی مرکز داوری کرده است که طی یک ماه آینده افتتاح می‌شود و با شروع به کار این مرکز علاوه بر مراجعه کمتر صاحبان بنگاه‎های اقتصادی به حوزه‎های قضایی شاهد کاهش اطاله دادرسی خواهیم بود.

جمیلی خاطرنشان کرد: با حمایت‎های قانونی از بنگاه‎های اقتصادی و رفع موانع پیش ‌روی آن‎ها می‎توان به خوبی زمینه فعالیت آن‎ها را فراهم کرده و توسعه اقتصادی کشور را رقم زد.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.