یکشنبه، ۰۷ اردیبهشت ۹۳ - ۰۲:۱۷

به گزارش خبرنگار مهر، علیرضاحقیقت شامگاه شنبه در جمع خبرنگاران با اشاره به اینکه عطاران زمانی حکمیان جامعه بودند، افزود: متاسفانه امروزه عطاری…

به گزارش خبرنگار مهر، علیرضاحقیقت شامگاه شنبه در جمع خبرنگاران با اشاره به اینکه عطاران زمانی حکمیان جامعه بودند، افزود: متاسفانه امروزه عطاری ها فضای مسمومی هستند.

وی اظهار داشت:  عطاری‌ها در واقع فروشگاه محسوب شده و در صورتی که اقدامات  غیر قانونی انجام دهند این دانشگاه برخورد جدی با آنها خواهد داشت.

مدیر دارویی دانشگاه علوم پزشکی استان زنجان گفت: عطاری ها مجوز فعالیت خود را از مجمع امور صنفی می‌گیرند و در این میان اصناف هم باید نظارت لازم ازاین عطاری ها را داشته باشد.

حقیقت عرضه محصولات دست‌ساز را از کارهای عطاری ها غیر مجاز دانست و افزود: این داروها ترکیبات مجهول دارند و در این میان در صورت مشاهده شدن در عطاری‌ها دانشگاه علوم پزشکی  برخورد جدی می کند و مانع فعالیت آنها می شود.

وی گفت: از اواسط سال گذشته این دانشگاه نظارت ضربتی خود از عطاری ها را دارد و در این میان 90 درصد ترکیبات دارویی برای درمان غیرمجاز است و همچنین این ترکیبات مواد مخدر روانگردان هم داشتند.

مدیر دارویی دانشگاه علوم پزشکی استان زنجان یادآور شد: کارشناسان دارویی دوره‌های خاص توجیهی را برای گردانندگان عطاری‌ها برگزار  خواهند کرد و مقررات را برای آنها تکرار می‌کنند.

حقیقت گفت: تبلیغات شبکه های ماهواره ای این داروها باعث شده که مردم گرایش به خرید این داروهای غیر مجاز داشته باشند.

وی به بحث خود مراقبتی اشاره کرد و افزود: اگر این امر مهم در جامعه فرهنگ سازی شود بیماری ها تا حد زیادی در جامعه کاهش می باید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.