جمعه، ۰۹ خرداد ۹۳ - ۰۷:۲۲

به گزارش ایرنا ˈ محمد تبریزیˈ روز پنجشنبه در نشست پیگیری تسریع در بازگشایی خیابان طالقانی و تعیین تکلیف تعریض بلوار بعثت(پژوهش) که…

به گزارش ایرنا ˈ محمد تبریزیˈ روز پنجشنبه در نشست پیگیری تسریع در بازگشایی خیابان طالقانی و تعیین تکلیف تعریض بلوار بعثت(پژوهش) که با حضور اعضای شورای اسلامی شهر همدان برگزار افزود: شهرداری همدان باید در راستای اطلاع رسانی به موقع این امر اقدامات لازم را انجام دهد تا افرادی به دلیل عدم آگاهی شهروندان به خرید املاک مسیر تعریض که قرار است مورد بازنگری قرارگیرد، اقدام نکنند.

وی همچنین با تاکید بر بازگشایی خیابان طالقانی و اصلاح طرح تعریض املاک حاشیه زیرگذر پژوهش اظهار کرد :با اجرای زیرگذر پژوهش و اصلاح قوس مربوطه تغییراتی در خط پروژه بوقوع پیوست که منجر به کاهش تعریض قسمتی از برجی املاک حاشیه تقاطع شده است.

تبریزی با بیان اینکه تغییرات به نحوی است که در مرکز تقاطع و چهار راه پژوهش تقریبا تعریض حذف شده یا به حداقل میزان خواهد رسید گفت: کاهش تعریض تا حد فاصل جوادیه و سمت بولوار بعثت تا قسمت مقابل مجتمع شهید آوینی به تدریج به طرح تفصیلی اضافه می شود به صورتی که در میانه این مسیر، تعریض تا 50 درصد بر اساس طرح تفصیلی سابق خواهد بود.

وی افزود: با در نظر گرفتن تراکم و ارتفاع مجازمنطقه این اصلاح تعریض می تواند نزدیک به 40 هزار متربنای مسکونی به ظرفیت موجود اضافه کند که ضمن جلوگیری از بروز خسارت به مالکین و پرداخت غرامت از ناحیه شهرداری در تامین مسکن شهر نیز موثر است.

نایب رییس شورای اسلامی شهر همدان همچنین بر تسریع بازگشایی خیابان طالقانی تاکید کرد و اظهار داشت: انتظار می رود تعریض این نقطه از شهر در کمتر از 6 ماه به انجام برسد.

تبریزی از آمادگی شورا برای بازگشایی خیابان طالقانی خبر داد و گفت:تعریض مسیر این معبر بسیار با اهمیت است و باید جز پروژه های اولویت دار منطقه دو شهرداری قرارگیرد.

تبریزی با اشاره به اینکه در حال حاضرتملک 11 ملک از املاک مسیر تعریض خیابان طالقانی باقی مانده است ،تاکید کرد: لازم است با برنامه ریزی مناسب و دقیق حداقل هر 15 روز یک ملک تملک شده و مسیر تعریض شود.

سخنگو و رییس کمیسیون خدمات شهری ، حمل و نقل و ترافیک و محیط زیست شورای اسلامی شهر همدان نیز در ادامه این نشست مباحث اجتماعی و فنی و عمرانی را از ابعاد فعالیت شهرداری برشمرد و گفت: مشکلات ترافیکی از معضلات مهم اجتماعی است که باید کارشناسانه به آنها پرداخته و حل شود .

ˈکامران گردان ˈضمن تشکر از مساعدت و همکاری شهروندان و مالکین مسیر بازگشایی خیابان طالقانی، اضافه کرد: اتمام تعریض این خیابان نیازمند ادامه مشارکت مالکین مسیر باقیمانده است.

رییس کمیسیون بودجه حقوقی و اداری شورای اسلامی شهر همدان نیز بر اولویت بندی اجرای طرح های شهرداری تاکید کرد و افزود :در حال حاضر بازگشایی معبر طالقانی جزو پروژه های اولویت دار است که باید با برنامه مشخصی اجرا شود.

حسین قراباغی اضافه کرد: با توجه پروسه طولانی تملک املاک و تعریض خیابان طالقانی لازم است برای هر یک از املاک مسیر پرونده ای تشکیل و موارد به طور دقیق تشریح شده باشد تا زحمات مدیریت شهرداری منطقه دو به خوبی دیده شود.

مدیر منطقه دو شهرداری همدان نیز با اشاره به اینکه تملک 11 پلاک از املاک مسیر تعریض خیابان طالقانی باقی مانده است، اظهار کرد: شهرداری مجوز ماده 8 تعداد 9 مورد از املاک را اخذ کرده که در صورت عدم توافق مالکین، طبق قانون اقدام خواهد شد.

رضا عسکری از برگزاری جلسات متعددی شهرداری با مالکین خبر داد و افزود: هم اکنون برای سه مورد از املاک توافق صورت گرفته و آماده تعریض است.

7529/551

انتهای پیام /*

: ارتباط با سردبير
newsroom@irna.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *