سه شنبه، ۲۰ خرداد ۹۳ - ۱۱:۱۰

به گزارش خبرنگار مهر، علی ربیعی در این دیدار با اشاره بر سفر قبلی خود و آشنایی با دستاوردهای برزیل در عرصه توسعه…

به گزارش خبرنگار مهر، علی ربیعی در این دیدار با اشاره بر سفر قبلی خود و آشنایی با دستاوردهای برزیل در عرصه توسعه یادآور شد: مطالعات زیادی را در زمینه تجربیات برزیل در عرصه توسعه کار و رفاه اجتماعی و مبارزه با فقر داشتم و معتقدم دو کشور تجربیات ارزشمندی را در این حوزه ها دارند و می توانند با یکدیگر همکاری مناسبی داشته باشند.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی افزود: با وجود توانمندی های دو کشور در عرصه های مختلف حجم مبادلات تجاری مناسب نیست و امیداورام سطح مبادلات اقتصادی دو کشور ارتقاء یابد.

ربیعی گفت: از اینکه برزیل قدرت هفتم اقتصادی جهان است بسیار خرسندیم و الگوی توسعه برزیل نشان می دهد به جز الگوی های غربی نیز می توان مدل های توسعه اقتصاد بومی را مانند برزیل تجربه کرد.

وی تصریح کرد: با وجود تحریم های ظالمانه غرب علیه ایران، دولت سیاست های رفاه اجتماعی را همچنان اجرا می کند اما این تحریم ها موجب شده است که ایران نتواند علی رغم توانمندی های مختلف، اهداف توسعه ملی خود را به طور کامل محقق کند.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی ادامه داد: برای حل مشکل بیکاری در ایران سالانه به بیش از یک میلیون فرصت شغلی نیاز داریم و ما در این زمینه از سرمایه گذاری خارجی برای پیشبرد برنامه های اقتصادی استقبال می کنیم.

ربیعی از برنامه های دولت برای مبارزه با فقر مطلق خبر داد و گفت: مسئولیت این طرح به وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی سپرده شده و ما درصدد اجرای این طرح هستیم و در این زمینه می خواهیم از تجربیات برزیل استفاده کنیم.

وی تامین مسکن برای کارگران را از دیگر برنامه های دولت برای کارگران برشمرد و افزود: صندوق های بازنشستگی وابسته به وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی امکانات گسترده ای دارند که می توانند در حوزه های اقتصادی با برزیل همکاری های گسترده ای را تامین کنند.

همچنین در این دیدار “مانوئل دیاس” وزیر کار برزیل نیز با ابراز خرسندی از این دیدار یادآور شد: ما از مبارزات و چالش های ملت ایران آگاه هستیم و همواره برزیل مخالف تحریم های غرب علیه ایران بوده و همواره این را در مجامع مختلف اعلام کرده و آماده گسترش همکاری با جمهوری اسلامی ایران هستیم.

وی به تجربه برزیل در زمینه ایجاد اشتغال اشاره کرد و گفت: برزیل توانسته است طی چهار سال 5 میلیون فرصت شغلی ایجاد کند. وزیر کار برزیل افزود: در حوزه مبارزه با فقر نیز تجارب زیادی داریم که می توانیم در اختیار ایران قرار دهیم.

دیاس دعوت ربیعی برای سفر به تهران را پذیرفت و گفت: دیدار از ایران برای من یک رویای دوران کودکی بوده و امیدوارم این سفر به ارتقاء گسترش مناسبات اقتصادی دو کشور منجر شود و در تهران یادداشت تفاهم همکاری به امضا برسد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.