یکشنبه، ۰۲ شهریور ۹۳ - ۰۳:۴۳

مدیرکل جهادکشاورزی استان البرز گفت: شهرستان طالقان با داشتن ظرفیت‌های ویژه بخش کشاورزی باید بیشتر مورد توجه مسئولین قرار بگیرد. به گزارش خبرنگار…

مدیرکل جهادکشاورزی استان البرز گفت: شهرستان طالقان با داشتن ظرفیت‌های ویژه بخش کشاورزی باید بیشتر مورد توجه مسئولین قرار بگیرد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) مسعود کریمی در نشست شورای اداری شهرستان طالقان که با حضور استاندار البرز و مدیران دستگاه‌های اجرایی در سالن جلسات فرمانداری طالقان برگزار شد طی سخنانی اظهارداشت: شهرستان طالقان از پتانسیل‌های بسیاری در حوزه کشاورزی برخوردار است اما متاسفانه تا کنون آن طور که باید از این ظرفیت‌ها استفاده نشده است.

وی افزود: 3900 هکتار اراضی باغی، 2700 هکتار اراضی کشاورزی، 13 هزار کلونی زنبور عسل، 37 هزار راس گوسفند و 2000 راس دام سنگین نمونه کوچکی از استعدادهای کشاورزی این شهرستان است.

این مقام مسئول بیان کرد: با برنامه ریزی و تدابیر اتخاذ ویژه می‌توان پتانسیل‌های کشاورزی طالقان را فعال کرد و این ظرفیت‌ها در راستای توسعه شهرستان و همچنین استان البرز استفاده کرد.

کریمی در ادامه به مشکلات شهرستان طالقان اشاره کرد و گفت: در سال‌های اخیر فعالیت تعاونی‌های مسکن به بخش کشاورزی و منابع طبیعی این شهرستان صدمات بسیاری وارد کرده است به طوری که هرروز شاهد افزایش روزافزون ساختمان سازی در این منطقه هستیم .

مدیرکل جهادکشاورزی استان البرز اضافه کرد: اگر فکری برای جلوگیری از ساخت بی رویه ساختمان در این شهرستان نشود به زودی این شهرستان نیز به سرنوشت سایر شهرستان های گردشگری کشور که منابع طبیعی شان در حال نابودی است دچار می شود.

وی بر حفظ کاربری زمین‌های این شهرستان تاکید کرد و گفت: نباید اجازه فعالیت به افرادی داده شود که تنها به فکر منافع شخصی خود هستند چرا که فعالیت آنها سرانجام به ضرر منابع طبیعی و کشاورزی این شهرستان تمام می شود.

این مقام مسئول در بخش دیگری از سخنان خود بر خروج دامداری‌های از محدوده مناطق مسکونی تاکید کرد و گفت: وجود این دامداری ها مشکلات عدیده ای را برای ساکنان ایجاد کرده که امیدواریم با تدابیر مسئولین شرایط انتقال این دامداری‌ها به خارج از شهر فراهم شود.

کریمی در ادامه به وجود مرکز تخصصی کشت و آموزش گیاهان دارویی در طالقان اشاره کرد و افزود: این مرکز با داشتن امکانات ویژه آموزشی کمک بسیاری به کشاورزان و علاقه مندان این حوزه کرده است و همچنین تاثیر بسزایی در درآمدزایی منطقه داشته است.

مدیرکل جهاد کشاورزی استان البرز در پایان سخنان خود بر افزایش اعتبارات بخش کشاورزی شهرستان تاکید کرد و گفت: این شهرستان با داشتن چنین ظرفیت‌هایی حداقل باید 20 درصد از اعتبارات استانی بخش کشاورزی را به خود اختصاص دهد.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *