شنبه، ۰۸ شهریور ۹۳ - ۰۳:۰۵

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب روستایی (آبفار) استان یزد گفت: اعتبار تخصیص یافته جوابگوی مشکلات آبرسانی به روستاها نیست. به گزارش خبرگزاری دانشجویان…

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب روستایی (آبفار) استان یزد گفت: اعتبار تخصیص یافته جوابگوی مشکلات آبرسانی به روستاها نیست.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، منطقه یزد، محمدرضا حاتمی که به منظور بررسی مشکل آب شرب روستاهای خاتم به این شهرستان سفر کرده است، در نشست با فرماندار خاتم اظهار کرد: در حال حاضر تعداد 47 روستای این شهرستان از نعمت آب شرب برخوردار هستند. مصمم هستیم با همیاری مسئولان استان در سال جاری به روستاهای دارای جمعیت بالای 20 خانوار آب‏رسانی انجام دهیم.

وی ادامه داد: در سال گذشته اختصاص هفت میلیارد و 300 میلیون ریال برای آبرسانی به روستاهای شهرستان خاتم تصویب شد که از این مبلغ تنها سه میلیارد و 200 میلیون ریال تخصیص یافت.

حاتمی تصریح کرد: با توجه به اینکه آب کالایی است که جایگزین ندارد و یکی از اصلی‎ترین نیازهای مردم است، امیدوارم مسئولین برای تامین آب مورد نیاز مردم مساعدت بیشتری کنند. با همین اعتبارات اندک موفق به ساخت دو باب مخزن هزار مترمکعبی، حفر سه حلقه چاه و توسعه و بازسازی شبکه‏‌های توزیع آب روستایی شدیم.

حاتمی بیان کرد: سرانه مخزن ذخیره آب برای هر اشتراک روستایی در شهرستان خاتم، یک مترمکعب است و این در حالی است که این عدد کمتر از متوسط کشوری است و جوابگوی نیاز مردم در زمان اوج مصرف نیست.

محمد زاده رحمانی، فرماندار خاتم نیز در این دیدار با اشاره به وعده فرمانداری برای رفع مشکل روستاهای شهرستان در زمینه آبرسانی، از برخورداری روستاهای رحمت آباد، بروئیه هرات و فیض آباد از نعمت آب شرب خبر داد.

وی ابراز امیدواری کرد، با برنامه‎ریزی انجام شده برای توسعه خاتم‏، مشکل آب روستاهای شهرستان رفع شود.

فرماندار خاتم با اشاره به نقش مردم در حل مشکلات موجود، گفت: می‏‌توان با دخیل کردن مردم در تامین آب روستاهای شهرستان، شاخص‏های بهره‏‌برداری روستاها را افزایش داد.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.