جمعه، ۱۲ اردیبهشت ۹۳ - ۰۲:۳۹

علی محرر روز جمعه در گفت و گو با خبرنگار اقتصادی ایرنا بابیان اینکه این مبلغ از طریق بانک عامل به حساب کشاورزان…

علی محرر روز جمعه در گفت و گو با خبرنگار اقتصادی ایرنا بابیان اینکه این مبلغ از طریق بانک عامل به حساب کشاورزان واریز می شود افزود: از ابتدای فصل برداشت برگ سبز چای تاکنون، بیش از 92 تن برگ سبز چای از چایکاران گیلان و مازندران خریداری شده که حدود 100 درصد این میزان برگ سبز درجه یک بوده است.

وی اظهار داشت: با افزایش حدود 50 درصدی نرخ خرید تضمینی برگ سبز چای چایکاران انگیزه بیشتری را برای برداشت چای نسبت به سال گذشته پیدا کرده اند.

وی تصریح کرد: هم اکنون حدود 110 کارخانه فرآوری چای با سازمان چای قرارداد دارند و در حال فعالیت تولید چای خشک با کیفیت هستند.

به گفته وی، طبق مصوبه هیات دولت امسال هر کیلوگرم برگ سبز چای درجه یک با قیمت 1800 و درجه دو 1000 تومان خریداری می شود، این در حالی است که در اواخر سال گذشته قیمت خرید هر کیلوگرم برگ سبز درجه یک 1200 و درجه دو 650 تومان بوده است.

وی تاکید کرد: اعتقاد دارم، برای حمایت و احیای صنعت چای نیاز است نرخ خرید تضمینی برگ سبز چای سالانه بین 50 تا 55 درصد افزایش یابد.

محرر پیش بینی کرد: با وجود شرایط آب وهوایی مناسب، امسال شاهد برداشت 120 هزارتن برگ سبز چای باشیم.

وی ادامه داد: این در حالی است که سال گذشته به دلیل بارندگی و افت دمای هوا در فروردین ماه تنها حدود 90 هزارتن برگ سبز چای برداشت و حداقل 10 درصد برگ سبز چای روی بوته ها خشک شد و از بین رفت.

اقتصام(4)9186**1558 ** 1569

انتهای پیام /*

: ارتباط با سردبير
newsroom@irna.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.